logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Koncert Bellcanto Italiano - koncert poświęcony tenorowi Pavarottiemu

2019-06-02 17:00
2019-06-02 19:00
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko
Koncert
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko

Koncert Bellcanto Italiano – koncert poświęcony tenorowi Pavarottiemu
Dominika Zamara - sopranistka,laureatka stypendium we Włoskim Konserwatorium w Veronie. Śpiewająca na scenach operowych,salach koncertowych, filharmoniach i kościołach na całym świecie. Ogłoszona przez włoską prasę sopranem fenomenalnym. Zadebiutowała w Teatrze Verdi w Padwie w roli Mimi w operze Cyganeria Pucciniego. Zaśpiewała premierę światową opery Il Tramonto Coronaro w Teatro Olimpico w Vicenzy. Regularnie śpiewa w Stanach Zjednoczonych w takich salach koncertowych jak Lincoln Center. Zaśpiewała w New Yorku w Metropolitan Opera ze 130 osobowa orkiestrą. Gale poprowadził aktor Kevin Spacey. Koncertowała w Meksyku w sali koncertowej najbardziej prestiżowej w Ameryce Łacińskiej Manuel Ponce Hall. Laureatka wielu prestiżowych nagród w kategorii Muzyka Klasyka m.in. Złota Sowa otrzymana w Wiedniu, Nagroda Ojca Pio w San Giovanni Rotondo, Nagroda w Cremonie Stradivarii za DVD z muzyka Vivaldiego. Koncertowała w Europie i na świecie: Chinach, Korei, Stanach Zjednoczonych, Meksyku. Nagrała i wydala 4 płyty we Włoszech i 1 DVD.
Jacek Szymański – tenor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego legendarnej śpiewaczki Haliny Mickiewiczówny. Uczestnik kursów i seminariów w Bachakademie (Stuttgart), stypendysta klasy mistrzowskiej Studia Operowego w Kopenhadze. W dorobku artystycznym posiada około 30 pozycji oratoryjno – kantatowych od baroku do współczesności; 40 partii operowych kompozytorów klasycznych, romantycznych, werystycznych i współczesnych; formy kameralne, cykle pieśni. Brał udział w licznych tournee zagranicznych. Od 1994 r. twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowi – Łomża”. Dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” w Sopocie. Laureat licznych nagród. M.in. w 2003 r. otrzymał dyplom Ministra Kultury za „Szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury. W 2013 r. Mkidn uhonorował artystę medalem „Zasłużony dla kultury polskiej”. W tym samym roku uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej. W 2014r zajął II miejsce w rankingu „Profesjonaliści Forbesa 2014 – Zawody Zaufania Publicznego” w kategorii ARTYSTA w województwie pomorskim.
Łukasz Wroński - edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie, w klasie fortepianu a ukończył w 2003 r. w klasie trąbki. W 2009 r. ukończył wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Leszka Skrla. Doskonalił swój warsztat wokalny pod kierunkiem prof. Urszuli Borzdyńskiej oraz prof. Dariusza Niemirowicza. Ukończył staż artystyczny na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie znajduje się pod opieką wokalną wybitnej śpiewaczki prof. Ewy Iżykowskiej- Lipińskiej. Umiejętności aktorskie szkolił pod kierunkiem znakomitych aktorów- Joanny Bogackiej, Grzegorza Chrapkiewicza oraz Doroty Kolak. Uczestniczył w mistrzowskich kursach wokalnych m.in. prof. Claudio Desderi, prof. Kaludi Kaludov. Laureat wielu nagród m.in. I Międzynarodowego Konkursu Viva Calisia 2018, V i VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju (2017, 2018) oraz VI i VII Międzynarodowego Konkursu Operetkowo Musicalowego im. Iwony Borowickiej w Krakowie (2016, 2018). Prowadzi działalność pedagogiczną na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz w Zespole Szkół Muzycznych I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej.
Wstęp Wolny
Wystąpią:
Jacek Szymański - tenor, Łukasz Wroński - tenor, Dominika Zamara – sopran, Rafał Lewandowski – pianista
Organizator Towarzystwo Polsko-Włoskie w Bydgoszczy, Elżbieta Renzetti, Donata Rac.

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl