logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Kołomyja i pic - Tomasz Wachnowski

2019-06-07 18:00
2019-06-07 20:00
Światłownia
Koncert
Światłownia

W tym roku mija 35 lat moich zmagań z piosenką autorską. Zaczęło się wszystko w orwellowskim 1984 roku. Zaczynałem wtedy na festiwalach najważniejszych i najbardziej reprezentatywnych w naszym kraju. Pamiętam Festiwal OPPA w Warszawie, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, legendarny Festiwal FAMA w Świnoujściu, "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie czy Koncerty Krainy Łagodności w Opolu.
Trzy lata później miał miejsce mój debiut fonograficzny na składankowej płycie „Dla bliskich i dalekich”. Tam wśród zacnego grona wykonawców, że wspomnę tylko takie nazwiska jak; Bałtroczyk, Bukartyk, Czyżykiewicz, znalazłem się z moją piosenką „Nie będziesz”.
Po latach zamieścił ją na swojej płycie Marek Dyjak. Moje piosenki śpiewali Grażyna Auguścik, Anna Gadt, Lora Szafran,Kasia Stankiewicz, Jose Cura, Marcin Daniec, Robert Kasprzycki, Szymon Zychowicz…
Były festiwale, płyty, nagrody… W 1999 roku, na Festiwalu w Opolu zdobyłem II nagrodę ośrodków TV w koncercie "Premiery" piosenką „Byłoby miło”. Z wielkiego ekranu rozbrzmiewała moja wersja piosenki „Ona nie widzi mnie” z hitowego obrazu Asterix i Obelix kontra Cezar.
Mija 35 lat... Nadal jestem aktywny, przemierzam Polskę wzdłuż i wszerz z gitarą. Goszczę w miejscach niezwykłych, gdyż każde spotkanie z publicznością jest dla mnie magiczne. Mam wierną grupę słuchaczy, ale też nieustannie, dzięki koncertom i płytom, pozyskuję nowe wrażliwe uszy dla moich dźwięków.
W koncercie pod tytułem "Kołomyja i pic" piosenki z najnowszej płyty, ale też stare i nowe autorskie i nie tylko. Płyta "Kołomyja i pic" znalazła się na drugim miejscu w dziesiątce najlepszych poetyckich płyt w/g serwisów "Strefa piosenki", "Gitarą i piórem" i "Strefa niepotrzebnych słów i dźwięków". Inni o płycie "Kołomyja i pic": Waldemar Chyliński: " ...Zachwycam się. Ostatnio codziennie, jadąc samochodem, zachwycam się piosenkami na płycie "Kołomyja i pic", którą nagrał Tomek Wachnowski... ",   Antoni Muracki : " ....To prawdziwa uczta dla uszu i intelektu. Przemyślana harmonicznie, spójna i miejscami błyskotliwa tekstowo, nadzwyczaj melodyjna/ o co ostatnio trudno/, znakomita wykonawczy i wokalnie. Od dawna obcowanie z piosenką artystyczną nie dało mi tylu pozytywnych przeżyć i przemyśleń...."

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl