logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Drums Fusion 2019: Omara Portuondo, Richard Bona

2019-06-01 19:30
2019-06-01 23:30
Filharmonia Pomorska
Koncert
Filharmonia Pomorska

Godz. 19:30 Rytmy Świata: Omara Portuondo from the Buena Vista Social Club – The Last Kiss
Godz. 21:30 Rytmy Świata: Richard Bona + Mandekan Cubano

kasa Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
sieć EMPIK | sieć MEDIA MARKT | sieć MEDIA EXPERT
ON-LINE: drumsfusion.com/kup-bilet
REGULAMIN: link.do/DF2019-REGULAMIN
Koncert w ramach 13. edycji bydgoskiego festiwalu Drums Fusion. 1 czerwca 2019r. w sali koncertowej Filharmonia Pomorska wystąpią dla Państwa artyści  znani z występów na światowych scenach – Omara Portuondo – głos Buena Vista Social Club, oraz Richard Bona w towarzystwie grupy Mandekan Cubano.
Omara Portuondo – LAST KISS from the Buena Vista Social Club
Omara Portuondo, pierwsza dama oraz głos Buena Vista Social Club wystąpi na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej ze swoim projektem o nazwie Omara Es Cuba – The Last Kiss. Artystka określana jako „najpopularniejszy kubański żeński głos wszech czasów” według Billboardu przenosi publikę w czasie i miejscu podczas swoich występów na żywo, które porównywane były klasą do takich legend jak Billie Holiday, czy Edith Piaf, jednak nasączone są kubańską esencją.
Omara występuje na estradzie nieprzerwanie od momentu gdy skończyła 15 lat, co daje ponad 70 lat muzycznego doświadczenia. Swoją pierwszą płytę nagrała jeszcze przed rewolucją, gdzie śpiewała po hiszpańsku między innymi zawrotne aranżacje amerykańskich standardów, jak tytularny  „Old Black Magic”. Wieść o rewolucji w 1959 roku dotarła do Omary podczas koncertów w USA. I choć wielu jej muzyków, w tym także siostra, zdecydowało się pozostać w Ameryce, Omara wróciła na Kubę. Jej głos towarzyszyć miał potem całemu pokoleniu dorastającemu w trudnym, zamkniętym świecie Castro i Guevary.
Richard Bona & MANDEKAN CUBANO (Kamerun)
Richard Bona jest kameruńskim artystą, którego głos, kunszt gry na gitarze basowej i umiejętność kompozytorska czynią go jednym z najwybitniejszych postaci sceny afrykańskiej. Muzyk współpracował z takimi gwiazdami, jak: Michael Brecker, Paul Simon, Chaka Khan, Tito Puente,  Herbie Hancock, Bobby McFerrin, Chick Corea, czy George Benson. Bona był też muzykiem Pat Metheny Group.
Najnowszy album „Heritage” kameruńskiego basisty i jego składu Mandekan Cubano to próba sprawdzenia jak blisko jest z kubańskich skojarzeń do muzycznych afro-tradycji. Tym razem „afrykański Sting” – Richard Bona – zmierzył się z roztańczonymi rytmami prosto z Kuby, by wraz z charakterystycznymi brzmieniami przenieść się w rejony, które dotąd były inspiracją jego poprzednich nagrań.
Materiał jest pierwszym afro-kubańskim projektem artysty. Muzycy Mandekan Cubano wnoszą tu dźwięki nasycone tanecznym rytmem, podczas gdy Richard Bona korzysta z pełnej palety swojego artystycznego warsztatu, na który składają się lata współpracy z artystami jazzowymi i eksperymentów z muzyką funkową.
BILETY
Do 31.05.2019r. w cenie: 60zł (III sektor), 90zł (II sektor), 130zł (I sektor)
W dniu wydarzenia: 80zł (III sektor), 110 zł (II sektor), 150zł (I sektor)
UWAGA
Kupuj bilety wyłącznie w autoryzowanych punktach! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe, systemy odsprzedaży biletów itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl