Bajkowa Bydgoszcz

Wyspa Młyńska

Informacje od Organizatora:
Szanowni Państwo,
W dniu 2 czerwca 2019 roku, już po raz siódmy w naszym mieście odbędzie się impreza plenerowa „Bajkowa Bydgoszcz”. Impreza organizowana jest przez Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz Fundację „Rozwój UTP”. Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic, a ze względu na wyjątkowy charakter imprezy szczególnie zależy nam na zainteresowaniu ze strony rodzin z dziećmi oraz młodzieży.
Impreza rozpocznie się o godzinie 13.00 na Planu Wolności. Następnie parada uczestników, wzorem poprzednich edycji poprzebieranych w bajkowe, kolorowe stroje, tradycyjnie poprowadzona przez orkiestrę z Technikum Mechanicznego nr 1, przejdzie na Wyspę Młyńską. To właśnie tam będą miały miejsce liczne zabawy, konkursy, malowanie twarzy, warsztaty naukowe oraz liczne występy artystyczne.
Celem projektu jest dobra zabawa w miłej, rodzinnej atmosferze, która z całą pewnością sprzyja budowaniu poczucia lokalnej tożsamości. Nie zabraknie różnych form promocji aktywności fizycznej oraz wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym. Nacisk położony zostanie również na upowszechnienie idei wolontariatu wśród młodzieży i studentów.
Poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością i liczymy, że w tym roku impreza spotka się z równie dużym zainteresowaniem.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl