logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Przegląd Ogólnopolski Babie Lato 2019

2019-06-09 10:00
2019-06-09 18:00
Wyspa Młyńska
Pozostałe
Wyspa Młyńska

Pracownia Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na 19. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Babie Lato” 2019, który odbędzie się w niedzielę 9 czerwca 2019 roku w godz. 10:00-18:00 na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Od 2017 r. Przegląd ma charakter międzypokoleniowy, a nagrodą główną jest GRAND PRIX im. Edwarda Witkowskiego – byłego dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury (obecnie KPCK) i pomysłodawcy nazwy „Babie Lato”.
Warunki uczestnictwa Imprezie znajdziecie Państwo w zamieszczonym w sekcji DYSKUSJA (pierwszy, podpięty post w dyskusji) REGULAMINIE i KARCIE ZGŁOSZENIA. Udział mogą wziąć twórcy indywidualni, koła, grupy, kluby artystyczne. Uczestnicy mogą ale nie muszą być członkami Klubów Seniora, Uniwersytetów Każdego i Trzeciego Wieku, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Kół Zainteresowań Rękodzieła Artystycznego i Ludowego, Stowarzyszeń i Fundacji. Przegląd jest dla wszystkich bez względu na wiek, zgłaszać się mogą seniorzy, młodzież z opiekunami, dorośli, a także grupy wielopokoleniowe. Serdecznie zapraszamy do udziału!
Program i regulamin w wersji PDF:
www.kpck.pl/wp-content/uploads/2019/03/babie-lato-karta-zg%C5%82oszenia-2019.pdf
„Babie Lato” to plenerowa impreza promująca piękno i wielokulturowość Polski. Pierwszy Przegląd odbył się w ubiegłym stuleciu w 1986 roku i na stałe zapisał się w kalendarzu Bydgoszczy. Celem Przeglądu jest zaprezentowanie dorobku rękodzieła artystycznego, konfrontacja i wymiana doświadczeń Seniorów z ludźmi młodego pokolenia w amatorskiej i profesjonalnej twórczości artystycznej w zakresie haftu, koronkarstwa, dziewiarstwa, tkactwa, korzenioplastyki, metaloplastyki, zabawkarstwa, ceramiki, malarstwa, pamiątkarstwa, rysunku, wzornictwa, fotografii, kowalstwa artystycznego, rzeźbiarstwa, wikliniarstwa, ikonopisania, witrażownictwa, snycerstwa, intarsji, konwisarstwa, jubilerstwa, introligatorstwa, fajkarstwa, papieroplastyki i emalierstwa.
Nie liczą się ukończone szkoły lecz doświadczenie, pasja i chęć dzielenia się wiedzą z innymi, wzajemna wymiana pomysłów i technik twórczych, zwłaszcza tych które powoli zostają zapominane, a trzeba je przekazać młodemu pokoleniu. Kultura jest nieodzownym elementem rozwoju osobistego i społecznego, dlatego tak ważna jest konfrontacja twórczości jak i wymiana doświadczeń zarówno w części konkursowej jak i poza nią. Przeglądowi towarzyszą spotkania z artystami oraz występy zespołów, kapel podwórkowych, solistów, teatrów ulicznych, grup rekonstrukcyjnych itd. To również okazja do zakupu prezentowanego rękodzieła oraz możliwość skosztowania wyrobów regionalnych.
Tegoroczna edycja Przeglądu będzie odbywała się we wspólnej przestrzeni z "Jarmarkiem Świętojańskim" co będzie świetną okazją do integracji wszystkich pokoleń oraz środowisk twórczych, zarówno profesjonalistów jak i amatorów. "Jarmark Świętojański" to największe tego typu wydarzenie w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Odbywa się tradycyjnie w centrum Bydgoszczy. Na Jarmarku prezentowane są: hafty i koronki, wyroby ceramiczne i fajansowe, z wikliny i słomy, wytwory bednarskie, rzeźba, malarstwo, biżuteria, bursztyny i szkło artystyczne. Swoje dzieła prezentują twórcy ludowi z ziemi kujawskiej, kaszubskiej, pałuckiej, borowiackiej i krajeńskiej. Wydarzeniu towarzyszą pokazy rzemieślników ginących zawodów, a także występy kapel i zespołów folklorystycznych.
Koordynacją "Babiego Lata" zajmuje się Pracownia Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Szczegółowe informacje: tel. 52 585 15 02-03, e-mail: integracja@kpck.pl
Koordynacją "Jarmarku Świętojańskiego" zajmuje się Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Szczegółowe informacje: tel. 52 585 15 02-03 lub tel. 52 585 15 06, e-mail: galeria@kpck.pl

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl