WybieraMY najważniejsze inwestycje. Za nami półmetek konsultacji

Bydgoszczanie, którzy jeszcze nie oddali swoich głosów na najważniejsze przyszłe inwestycje mają na to czas do 21 maja. – Opinia mieszkańców jest dla mnie bardzo ważna. Zachęcam do wytypowania swoich faworytów na www.bydgoszcz.pl/wybieraMY - mówi prezydent Rafał Bruski. Za nami pierwszy miesiąc konsultacji, w którym, za pośrednictwem kanałów społecznościowych, rozmawialiśmy o inwestycjach wspólnie z mieszkańcami.

Od 22 marca br. najważniejsze pytanie do bydgoszczan brzmi: Które planowane inwestycje należy realizować w Bydgoszczy w pierwszej kolejności? Biorąc udział w konsultacjach wybieramy do trzech inwestycji. Na liście znajdziemy 15 propozycji:

Dlaczego te konsultacje są takie ważne?

Przedstawione na liście zadania, jeszcze w 2018 roku były możliwe do realizacji w najbliższych latach. Przez zmiany w prawie krajowym oraz pandemię możliwości finansowe miasta znacznie się zmniejszyły. W 2020 roku miasto miało na inwestycje o 80 mln zł mniej niż rok wcześniej. Mniej pieniędzy w budżecie wymusiło ustalenie kolejności realizowania tych zadań.

Rozmawiamy z mieszkańcami w formule online

W pierwszym miesiącu konsultacji udało nam się także spotkać z mieszkańcami za pośrednictwem kanałów społecznościowych. Odpowiadaliśmy na pytania dotyczące poszczególnych inwestycji, a także te związane z ideą konsultacji. Poniżej znajdują się wszystkie relacje ze spotkań, które odbyły się do tej pory.

Relacja ze spotkania dot. rozwoju rekreacji w Myślęcinku TUTAJ.

Relacja ze spotkania dot. rozbudowy Stadionu Polonii TUTAJ.

Relacja ze spotkania dot. basenu rehabilitacyjnego na Jesionowej TUTAJ.

Relacja ze spotkania dot. utworzenia Centrum Kultury Fordon TUTAJ.

Relacja ze spotkania dot. budowy zachodniej pierzei Starego Rynku TUTAJ.

Relacja ze spotkania dot. rewitalizacji Parku Akademickiego TUTAJ.

Plany miasta związane z infrastrukturą rowerową:

Ekonomiczne tło konsultacji społecznych w sprawie wyboru priorytetowych do wykonania zadań inwestycyjnych, poczytaj TUTAJ.

W tym miesiącu dla mieszkańców przygotowaliśmy także Bydgoszcz Informuje poświęcone konsultacjom w sprawie kolejności realizacji inwestycji. Wersja do czytania oraz miejsca gdzie można wziąć papierowe wydanie znajduje się TUTAJ.

Po jeszcze więcej informacji o konsultacjach zapraszamy na www.bydgoskiekonsultacje.pl