Przebudowa ul. Pod Skarpą na półmetku

Odcinek od ronda Matki Teresy z Kalkuty do ul. R. Kaczmarczyka wkrótce zostanie udostępniony dla ruchu. Wykonawca przygotowuje się do zmian w organizacji ruchu przy kolejnym etapie robót. W poniedziałek (29 lipca) drogowcy wejdą na odcinek od ul. Korfantego do ronda. Zmienią się trasy linii autobusowych.

Wszystkie prace budowlane obejmują przebudowę ul. Pod Skarpą, od ul. Sybiraków do ul. Korfantego. Fragment trasy położony przy nowych budynkach wielorodzinnych wyposażymy w przejścia dla pieszych i chodniki. Zazieleni się skwer przy ul. W. Korfantego. Całość robót podzielona jest na dwa etapy. Dobiegają końca roboty na odcinku od ronda Matki Teresy z Kalkuty do ul. Romana Kaczmarczyka. W minionym tygodniu układana była nowa nawierzchnia. Obecnie wykonawca prowadzi ostatnie prace przy chodnikach, zjazdach na posesje a także przy budowie progów zwalniających, które poprawią bezpieczeństwo na tym odcinku. Montowane jest też nowe oznakowanie poziome i pionowe. Ten odcinek zostanie otwarty w środę 7 sierpnia br. Do tego czasu objazd dla aut i wybranych linii autobusowych nadal będzie prowadzony pobliskimi ulicami: Matki Teresy z Kalkuty - Trybowskiego - Jasiniecką.

Prowadząc prace wykończeniowe na powyższym odcinku, od poniedziałku 29 lipca wykonawca przystąpi do II etapu prac. Trasa od ronda Matki Teresy z Kalkuty do skrzyżowania z ul. Korfantego włącznie zostanie zamknięta dla ruchu. Objazd dla tego odcinka będzie poprowadzony ul. Akademicką. Powyższe zmiany nie ominą też komunikacji autobusowej na tym odcinku, Linie nr 82 i 98 pomiędzy przystankami Przylesie, a Pod Skarpą / Przemysła II zostaną  skierowana na trasę czasowo zmienioną ulicami: Akademicką, Matki Teresy z Kalkuty, Z. Trybowskiego, Jasiniecką, Pod Skarpą. Więcej szczegółów znajduje się na stronie ZDMIKP.

Zakres wszystkich robót obejmuje przebudowę ul. Pod Skarpą  na długości około 700 metrów, w tym ułożenie  nowej nawierzchni asfaltowej, budowę zjazdów do posesji oraz chodnika po południowej stronie jezdni. Pojawi się też peron autobusowy i oświetlenie. Doświetlone zostaną również dwa nowe przejścia dla pieszych na ul. W. Korfantego przy skrzyżowaniu z ul. Pod Skarpą oraz na skrzyżowaniu z ul. Frydrychowicza. W ramach prowadzonych prac przewidziano spory pakiet nasadzeń. Wykonawcą robót jest firma CZiLL Sp. z o.o. Wartość zadania to ponad 4,4 mln zł. Zakończenie wszystkich prac planowane jest jesienią br.