Nowymi jezdniami pojadą autobusy

W czerwcu na nową część ulicy Siedleckiej na Czyżkówku wjadą linie autobusowe nr 58 i 34N. Rozpoczęła się też gruntowna modernizacja ulicy Smukalskiej pomiędzy osiedlami Piaski i Smukałą, gdzie kursuje linia nr 54.

W piątek (14 maja) zakończą się prace przy rozbudowie ulicy Siedleckiej na Czyżkówku. Wykonawca prowadzi już ostatnie prace przy progach spowalniających i rondzie u zbiegu z ulicą Piwną. Inwestycja związana z budową jezdni, chodników, zjazdów, oświetlenia i wyposażeniem w elementy poprawiające bezpieczeństwo kosztowała 5,8 mln zł. Po technicznych odbiorach i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń w pierwszej połowie czerwca na nową ulicę skierowana zostanie linia nr 58.

Autobusy linii nr 58 i 34N pojadą od ul. Nad Torem ulicami Chmurną i Siedlecką i za wodociągami wjadą na Koronowską. Na nowej trasie powstaną następujące przystanki:

• ul. Chmurna/ Nad Torem (kierunek Smukała)
  • Siedlecka / Chmielna (w obu kierunkach)
  • Siedlecka / Łubinowa (w obu kierunkach)
  • Siedlecka / Wodociągi (w obu kierunkach)

Z końcem kwietnia ruszyła natomiast gruntowna przebudowa ul. Smukalskiej pomiędzy ul. Błądzimską i Rajską. Ta inwestycja o wartości 25 mln zł również ma poprawić obsługę komunikacyjną osiedli Piaski i Smukała. Obecnie autobusy linii nr 54 poruszają się z ograniczoną prędkością ze względu na nieodpowiedni stan techniczny jezdni.

W ramach inwestycji powstaną też nowe przystanki autobusowe wyposażone w perony i wiaty. Przebudowana zostanie pętla w Smukale. Inwestycja związana jest również z budową drogi rowerowej. Wcześniej wyremontowany został odcinek ul. Smukalskiej od ul. Szamarzewskiego do Błądzimskiej. Więcej informacji o aktualnych pracach znajduje się na stronie ZDMiKP.

Ważne liczby:

• Koszt budowy północnej części ul. Siedleckiej – 5,8 mln zł