Kolejne logistyczne centrum w budowie

Trwa budowa kolejnego dużego centrum logistycznego w Bydgoszczy. Przy ulicy Wojska Polskiego powstaje 7R Park Bydgoszcz.

Inwestycja realizowana jest na terenach po byłych zakładach chemicznych u zbiegu ulic Wojska Polskiego i E. Petersona. Całkowita powierzchnia dwóch hal wynieść ma blisko 69 tysięcy metrów kwadratowych. Poszczególne moduły będą wyposażone w doki hydrauliczne. Wysokość składowania towarów w nowej hali to prawie 12 metrów. Na elewacjach dominować ma kolor biały i szary. Inwestycja objęta  jest certyfikacją BREEAM. Oznacza to, że budynek powstaje w oparciu o standardy zapewniające m.in. wysoki poziom ochrony środowiska i komfort użytkowania.

Obecnie zaawansowane prace prowadzone są przy mniejszej hali o powierzchni blisko 20 tysięcy metrów kwadratowych. Wjazd będzie od strony ul. Wojska Polskiego. Centrum logistyczne będzie bardzo dobrze skomunikowane z trasą ekspresową S10. W Emilianowie (na połączeniu z ulicą E. Petersona) powstanie drogowy węzeł. W tej lokalizacji planowany jest również port intermodalny.

7R jest dynamicznie rozwijającym się deweloperem działającym na rynku nieruchomości komercyjnych. Funkcjonuje od 2009 roku. Realizuje między innymi centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców oraz obiekty typu „Build To Suit” (pod konkretnego klienta).

Warto wiedzieć

W poprzednich latach na terenach dawnych zakładów chemicznych powstały również inne centra logistyczne. Najwięcej obiektów tego typu zbudowanych zostało wzdłuż ulicy Chemicznej oraz na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Planowane są kolejne inwestycje m.in. przy ul. Hutniczej. Z myślą o gospodarczym rozwoju tej części miasta już przed laty zdecydowaliśmy się na inwestycje związane z poprawą uzbrojenia. Lepiej skomunikowaliśmy też tę część miasta budując ul. ks. Dachtery, połączenie z drogą krajową nr 10 oraz i modernizując szereg innych ulic i skrzyżowań. Każdy nowy inwestor może też liczyć na profesjonalne wsparcie Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Wizualizacja: Materiały inwestora