Zostaw samochód, wybierz komunikację miejską

W piątek, 22 września obchodzić będziemy Europejski Dzień Bez Samochodu. W Bydgoszczy posiadacze samochodów za darmo skorzystają z komunikacji miejskiej. Wystarczy dowód rejestracyjny.

Europejski Dzień Bez Samochodu jest kulminacją trwającego od tygodnia Europejskiego Tygodnia Mobilności. Zainicjowany został w 2002 roku przez Komisję Europejską. Celem akcji jest zachęcanie mieszkańców europejskich miast do wybrania alternatywnych, ekologicznych środków transportu - spacerów, jazdy na rowerze czy korzystania z komunikacji miejskiej.
W Bydgoszczy z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu pasażerowie będący właścicielami lub współwłaścicielami samochodu osobowego mogą podróżować za darmo środkami komunikacji miejskiej. Wymagany jest dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument tożsamości.
Wszystkich bydgoszczan i nie tylko zapraszamy w piątek na Stary Rynek. O godz. 18 pojawi się tam Orkiestra Na Dużym Rowerze. Przez ostatnie dni w ramach projektu Big Bike Orchestra Eurotrip from Bydgoszcz to Europe orkiestra koncertowała w Pradze, Bratysławie, Wiedniu, Vaduz, Zurychu, Mediolanie, Marsylii, Lyonie, Paryżu, Brukseli, Amsterdamie i Berlinie. Finał tej trasy nastąpi w Bydgoszczy. Z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu orkiestra zaprasza do wspólnej zabawy na Starym Rynku. Wstęp wolny.