logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zgasimy światła - Godzina dla Ziemi WWF
W sobotę 26 marca o godzinie 20.30 w domach, firmach i obiektach publicznych na całym świecie ponownie zgasną światła. Do akcji „Godzina dla Ziemi” tradycyjnie dołącza Bydgoszcz. W tym roku w Polsce akcja odbędzie się pod hasłem walki ze zmianą klimatu.


 Co roku akcja WWF jednoczy setki milionów ludzi na całym świecie, w celu  poświęcenia chwili naszej planecie i podjęcia zobowiązania dbania o nią przez cały rok.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF jest poświęcona walce ze zmianą klimatu. Skutki zmiany klimatu to największe zagrożenie z jakim obecnie mierzy się ludzkość. Ekstremalne zjawiska pogodowe zdarzają się częściej i są coraz bardziej destrukcyjne. W Polsce to pojawiająca się co roku susza rolnicza, huraganowe wiatry, deszcze nawalne i fale upałów. Każdy z nas może podjąć działania na rzecz klimatu. Potrzebne są jednak natychmiastowe, zdecydowane kroki. Zróbmy je razem!

Nie bądź obojętny, w sobotę 26 marca, w godzinach 20:30 – 21:30 RAZEM ZGAŚMY ŚWIATŁO DLA PLANETY! Miasto symbolicznie zgasi światło na Moście Uniwersyteckim i w budynku ratusza na Starym Rynku.

Więcej o akcji Godzina dla Ziemi WWF na stronie: www.godzinadlaziemi.pl