logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wiosenna Bydgoszcz
Pierwszą oznaką wiosny w naszym mieście są wypuszczające kwiaty rośliny cebulowe. Zapraszamy do obejrzenia kolorowej galerii zdjęć z różnych zakątków Bydgoszczy.


Wiosna w mieście zaznacza już swoją obecność poprzez rozkwit roślin cebulowych, których maszynowe nasadzenia wykonano w 2017 i 2018 roku.

Wielobarwne dywany z krokusów, czy narcyzów możemy podziwiać już przy Placu Teatralnym, przy Pomniku Kazimierza Wielkiego, Rondzie Grunwaldzkim, wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, czy ul. Sułkowskiego. Kolejne gatunki roślin zakwitną w najbliższych dniach.

W składzie zastosowanej mieszanki cebul znalazły się następujące gatunki: krokus, narcyz, puszkinia, śnieżnik, szafirek, tulipan botaniczny, allium, cebulica. Kwitnącym cebulom, jak co roku towarzyszą nasadzenia bratków.

\

Za zarządzanie miejską zielenią odpowiada Wydział Zieleni i Gospodarki Komunalnej UMB, który w ostatnim czasie zmienił nazwę, tak aby mieszkańcy w jednym miejscu mogli uzyskać informacje dotyczące planowania i utrzymania zieleni, wraz z zagadnieniami z zakresu wycinki drzew i ochrony przyrody.