Uporządkowany skwer na Leśnym

Skwer przy ul. Powstania Listopadowego oraz Skromnej nabierze harmonijnego wyglądu. Odnowimy trawniki, dosadzimy kilkaset krzewów i kilka drzew, pojawią się też nowe ścieżki spacerowe. Zadanie zostało wybrane przez mieszkańców w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Powtarzamy postępowanie przetargowe.

W poprzednich latach pomiędzy blokami usytuowanymi w tej części osiedla Leśnego ulokowane zostały m.in. plac do Street Workoutu, siłownia zewnętrzna, plac zabaw, czy stół do ping-ponga. Zaplanowaliśmy też zmianę otoczenia rekreacyjnych urządzeń. W zakres zadania wchodzą m.in. odnowienie istniejących trawników, wybudowanie chodników i elementów małej architektury. Dodatkowo dosadzonych zostanie wiele krzewów w formie żywopłotów (bukszpan, wiąz) oraz pojedynczych drzew (klony). Zadanie trafiło do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na ten projekt zagłosowało 150 bydgoszczan.

Obecnie trwa powtórzone postępowanie, w celu wybrania wykonawcy. Do pierwszego przetargu nie zgłosił się żaden podmiot. Ze szczegółowymi  warunkami zamówienie zainteresowani wykonawcy mogą zapoznać się TUTAJ.