Teoretycznie i praktycznie o jakości powietrza. Uruchamiamy platformę e-learningową!

Miasto podejmuje działania związane z ochroną powietrza. Jednym z nich jest uruchomienie nowej platformy edukacyjnej dla mieszkańców i zainteresowanych instytucji. Przygotowane kursy są bezpłatne.

Platforma została uruchomiona w ramach projektu „Czy wiesz czym oddychasz? LIFE MAPPINGAIR/PL. W ostatnich latach problem zanieczyszczeń atmosferycznych został mocno nagłośniony. Mieszkańcy mają coraz większą świadomość negatywnych skutków dla zdrowia. Przygotowane kursy e-learningowe mają być źródłem rzetelnej wiedzy dla mieszkańców i instytucji.

Z kursów on-line dowiemy się jak interpretować wyniki pomiarowe, jak ocenić jakość powietrza w swojej najbliższej okolicy, jak zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie. Nie brakuje także materiałów szkoleniowych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Każdy kurs zawiera część teoretyczną – obejmującą wprowadzenie oraz niezbędne wyjaśnienia, część praktyczną, zawierającą zadania pomagające utrwalić i zweryfikować zdobytą wiedzę, jak również zestaw materiałów dodatkowych – pozwalających uzupełnić i rozszerzyć zdobywaną wiedzę. W ramach kursów funkcjonuje również forum dyskusyjne, będące obszarem wymiany wiedzy i doświadczeń wśród uczestników kursu, jak i umożliwiające zadawanie pytań prowadzącym kurs.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA „CZY WIESZ CZYM ODDYCHASZ”