Ptasia fotografia na wystawie w Muzeum Kanału Bydgoskiego

To nie lada gratka dla miłośników dzikiej przyrody. W Muzeum Kanału Bydgoskiego znajduje się wystawa zdjęć najpiękniejszych ptaków spotkanych w Bydgoszczy nad Brdą i Kanałem Bydgoskim. Autorem zdjęć jest przyrodnik Dawid Kilon. Wstęp jest wolny!

Spotkane na spacerze, fotografowane bez ukrycia. Każdy z nas może je zaobserwować. Na wystawie zobaczymy zdjęcia ptaków znad Brdy i Kanału Bydgoskiego, uchwycone obiektywem bydgoskiego przyrodnika Dawida Kilona.

Jakie gatunki upodobały sobie Kanał Bydgoski i rzekę Brdę? Są to: gęsi, kormorany, bieliki, czaple białe, mewy śmieszki i siwe, gawrony, świstuny, łabędzie, gągole, nurogęsi, mandarynki, zimorodki, a także miejski gołąb. Te które najlepiej zaprezentowały się przed obiektywem trafiły na wystawę.

Wystawa  do połowy września. Wstęp do Muzeum jest bezpłatny. Możecie podziwiać dziką przyrodę z bliska od wtorku do niedzieli  (wtorek – piątek: 10:00-18:00, sobota – niedziela: 12:00-16:00). Muzeum Kanału Bydgoskiego zlokalizowane jest przy ul. Staroszkolnej 10.

Podczas wernisażu wystawy odbyła się licytacja prac z poprzedniej wystawy Dawida Kilona, która była także prezentowana w Muzeum Kanału Bydgoskiego. Zebrane ponad 6 tys. złotych zostało przekazane na rzecz bydgoskiego schroniska dla zwierząt. Wystawa „W obiektywie Dawida Kilona” jest współfinansowana z budżetu miasta.

Dawid Kilon w życiu robi to co lubi, jest przyrodnikiem, kochającym przyrodę, którą pokazuje ludziom. Przewodnik, twórca materiałów edukacyjnych w postaci tablic dydaktycznych. Przedstawia piękno otaczającej nas przyrody. Dawida zna już cała Polska. Jego prace możemy podziwiać na FB „Mówią, że potrafi rysować”.