Pierwsze minipszoki powstały w Bydgoszczy

Nasze miasto wzbogaciło się o dwa miejsca, w którym możemy pozbyć się drobnych elektroodpadów. Takich miejsc może powstać więcej.

Od piątku (2.12) mieszkańcy Bydgoszczy mogą pozbywać się drobnych elektroodpadów w dwóch nowych minipszokach. Stanęły one przy Centrum Handlowym Focus przy ul. Jagiellońskiej oraz w Fordonie pomiędzy Galerią Fordon, a Targowiskiem Białym przy ul. Pelplińskiej.
Nowe pojemniki są oznaczone poszczególnymi kolorami. Do tych oznaczonych na zielono wrzucamy płyty CD i DVD, do błękitnych telefony i ładowarki, do żółtych baterie, niebieskich drobną elektronikę, a do różowych żarówki.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Bydgoszczy mogą zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny oddawać w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Ołowianej 43, Jasinieckiej 7a i Inwalidów 15.
Zużyte baterie można oddać również do:
– marketów budowlanych, sklepów z artykułami RTV AGD oraz innych sklepów, w których sprzedawane są baterie, a których powierzchnia przekracza 25m2,
– placówek szkolnych i przedszkolnych,
– Urzędu Miasta Bydgoszczy – ul. Jezuicka 4a, oraz ul. Grudziądzka – obok portierni przy głównym wejściu do Urzędu.