Nasz kasztanowiec walczy o tytuł Drzewa Roku

Znajdujący się w bydgoskim Parku im. Wincentego Witosa kasztanowiec ma szanse zostać Drzewem Roku. O wynikach ogólnopolskiego konkursu zdecydują internauci.

Okazały kasztanowiec znajduje się w alei w pobliżu Pałacu Młodzieży. Ma ok. 20 m wysokości i od 2014 roku jest pomnikiem przyrody.
Konkurs na Drzewo Roku zorganizował Klub Gaja. Rosnący w bydgoskim parku kasztanowiec zgłoszony został przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.
- Kasztanowiec ma 540 cm w obwodzie, a więc zasadzony mógł zostać ok. 1778 roku. Właśnie wtedy w obecnym parku stworzony został cmentarz ewangelicki i pojawiły się pierwsze nasadzenia drzew. Nasz kasztanowiec jest mocno związany z miastem i dlatego zachęcam do oddawania głosów - mówi Robert Preus, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.
Znajdujący się w Parku im. Witosa kasztanowiec znalazł się w finałowej szesnastce tegorocznego konkursu.

- W konkursie nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi  - mówi Jacek Bożek, prezes klubu Gaja.
Głosowanie internetowe (TUTAJ) potrwa do końca czerwca br.  Zwycięzca konkursu co roku reprezentuje Polskę w konkursie europejskim Tree of the Year.

Jak głosować?

• wchodzimy na stronę: https://drzeworoku.pl/
  • w obszarze Kasztanowiec klikamy na - Głosuj
  • w oknie Czy na pewno chcesz głosować na to drzewo? zaznaczamy pole: Przeczytałem  i akceptuję Regulamin konkursu i klikamy w przycisk - Tak
  • w kolejnym oknie wpisujemy swój adres mailowy i klikamy - Wyślij
  • odbieramy swoją pocztę mailową, w której czeka na nas wiadomość z linkiem. Aby potwierdzić głos na drzewo, klikamy w ten link. Dopiero teraz głos zostanie zaliczony.