Mgła wodna ochłodzi nas w upalne dni

W związku z falą upałów w pięciu miejscach Bydgoszczy rozstawione zostały już bramki zamgławiające. Wkrótce ich liczba się zwiększy.

Panujące upały sprawiają, że mieszkańcy choć na chwilę zażyć mogą ochłody. W pięciu miejscach miasta ustawione zostały już bramki zamgławiające. Stanęły one na:

• Wyspie Młyńskiej (okolice placu zabaw);
  • przy Filharmonii Pomorskiej;
  • os. Leśnym pomiędzy ul. Sułkowskiego, a 11 listopada;
  • skrzyżowaniu ulic - Dworcowa, Gdańska, Pomorska;
  • rondzie Grunwaldzkim.

Wkrótce kolejne bramki staną w czterech lokalizacjach na os. Kapuściska. Stanie się tak dzięki głosom mieszkańców oddanym w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Na Kapuściskach bramki staną:

• w okolicach przejścia dla pieszych po stronie targowiska , róg Wojska Polskiego - al. Kaczyńskiego,
  • w okolicach przejścia dla pieszych po stronie Baczyńskiego, róg Wojska Polskiego - Baczyńskiego,
  • w okolicach placu przy kościele p.w. Opatrzność Bożej przy ul.  Sandomierskiej,
  • w okolicach punktu przesiadkowego-tramwajowego na Rondzie Toruńskim.

Wszystkie bramki uruchamiane będą codziennie od rana i działać będą do późnych godzin popołudniowych. Wodne atrakcje dla mieszkańców przygotowują jak co roku miejskie wodociągi. Już w najbliższą sobotę rusza letnia akcja promocji Wody Bydgoskiej. Na Moście Staromiejskim i Wyspie Młyńskiej wszyscy chętni, bezpłatnie napić się będą mogli wody.