Kwiatów nigdy za wiele. Wymień się!

Masz za dużo kwiatów na parapecie? A może potrzebujesz czegoś zielonego na ogrodową rabatkę? W Wypożyczalni Głównej (Stary Rynek 24) od 22 do 30 kwietnia br. odbędzie się kolejna już akcja wymiany roślin.

Można przynosić kwiaty domowe i ogrodowe, w doniczce, w wilgotnej serwetce lub słoiczku z wodą. Wymiana jest bezpłatna.

Akcja jest organizowana w ramach projektu „EkoCzwartki dla Seniora” realizowanego w ramach Ekoprojektów finansowanych przez Miasto Bydgoszcz. Tym razem wymiana jest związana z przypadającym 22 kwietnia Dniem Ziemi.

22-30.04.2022 r.
Wypożyczalnia Główna - Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Warto wiedzieć

Ekoprojekty to zadania mające na celu aktywizowanie dzieci, młodzież lub inne grupy wiekowe do działań ekologicznych. Mogą mieć charakter stacjonarny lub terenowy. Najważniejsze, by przyczyniały się do wzrostu świadomości ekologicznej uczestników projektu. Wnioski na ekoprojekty można składać przez cały rok. Spośród wszystkich  zgłoszeń zostaną wyłonione najlepsze projekty, które otrzymają nagrody w wysokości do 2000 zł. Szczegóły TUTAJ