Kreatywne pomysły na Bydgoski Budżet Obywatelski

Do 6 czerwca czekamy na pomysły mieszkańców do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na jego realizację zabezpieczyliśmy aż 16 mln zł. O wyborze najlepszych projektów zadecyduje głosowanie bydgoszczan i bydgoszczanek. Dobrą inspiracją do zgłaszania projektów z pewnością są projekty studentów wzornictwa – najbardziej kreatywnego kierunku studiów na Politechnice Bydgoskiej.

Zachęcamy bydgoszczan do zgłoszenia pomysłów do BBO, w których mogą wykorzystać projekty wykonane przez studentów Wzornictwa. Formularz zgłoszeniowy do BBO znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo.

Studenci wzornictwa Politechniki Bydgoskiej zajmują się projektowaniem obiektów w przestrzeni miejskiej oraz różnych lokalizacjach. Ich prace już wcześniej zainspirowały mieszkańców Starego Fordonu, obszaru nad Kanałem Bydgoskim oraz wspierały Bydgoską Spółdzielnię Mieszkaniową. Pracowali również dla Miasta Bydgoszczy, projektując dla Plastyka Miejskiego i Rady do Spraw Estetyki. Efekty ich pracy można obecnie oglądać w wielu miejscach w Bydgoszczy.

W ostatnim czasie opracowano kilkuelementową ścieżkę, gdzie seniorzy razem z dziećmi mogą pokonywać kolejne coraz trudniejsze przejścia, co stanowi świetny pretekst do międzypokoleniowej integracji za pomocą ćwiczeń. Jest to pierwszy taki projekt w Polsce. Przygotowany został prototyp i jedno z bydgoskich przedsiębiorstw jest przygotowane do realizacji projektu.

Propozycje studentów wzornictwa mogą pomóc w opracowaniu Waszego pomysłu w BBO na podwórko, ulicę czy skwer. Zainspirują, pokażą jak można inaczej. Możecie też kontaktować się z katedrą Wzornictwa, gdzie otrzymacie pomoc w realizacji waszych marzeń.

Więcej prac, które mogą inspirować znajduje się TUTAJ. Zapraszamy do kontaktu z Katedrą Wzornictwa na Politechnice Bydgoskiej. Przedstawiane wybrane projekty stanowią własność Politechniki Bydgoskiej. Wszystkie prezentowane projekty objęte są prawami autorskimi.

Szczegółowe informacje na temat wydziału znajdują się tutaj: https://wsp.pbs.edu.pl/. Profil wydziału na Facebooku znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/WzornictwoPBS.

Etap zgłaszania pomysłów do BBO mija 6 czerwca o godz. 12.00. Na pozytywnie zweryfikowane projekty, bydgoszczanie zagłosują w listopadzie. Jeżeli projekt zdobędzie odpowiednią liczbę głosów, trafi do realizacji.