Godzina dla Ziemi - u nas też będzie ciemno

W sobotę 25 marca o godz. 20.30 w obiektach publicznych na całym świecie zgasną światła. Do akcji „Godzina dla Ziemi” jak zwykle dołącza Bydgoszcz. Tegoroczna edycja akcji poświęcona jest rzece Wiśle.

W sobotę, 25 marca 2017 r., dokładnie o godzinie 20:30 czasu lokalnego, w domach, firmach i najważniejszych obiektach publicznych na całym świecie ponownie zgasną światła na jedną, symboliczną godzinę - godzinę dla Ziemi WWF.

W Bydgoszczy swój udział zadeklarowali już: OPERA NOVA, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, Powiatowy Urząd Pracy, Kujawsko- Pomorski Urząd Wojewódzki, Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o., Zespoły Szkół: nr 1, 3, 15, 18, 21, 28, 35, Drzewnych, Budowlanych, Samochodowych, Chemicznych, Ekonomiczno – Administracyjnych, dla Dorosłych; Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5; Gimnazjum nr 23, 24; Szkoła Podstawowa nr 2, 9, 28, 56, 58, 63; Przedszkole nr 34, 43, 49, 80 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 4

Co roku Godzina dla Ziemi WWF jednoczy setki milionów ludzi na całym świecie, w celu  poświęcenia chwili naszej planecie i podjęcia zobowiązanie dbania o nią przez cały rok. Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi, odbędzie się pod hasłem „Godzina dla Wisły”. Akcja nawiązuje do ogłoszonego w tym roku w Polsce Roku Rzeki Wisły. Wisła jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich symboli stanowiącym unikatową wartość przyrodniczą.

Więcej o akcji na stronie: www.godzinadlaziemi.pl.