Ekokonkurs - narysuj, zrób zdjęcie lub nagraj film i wygraj gadżety!

Przedłużamy termin nadsyłania prac do konkursu dla dzieci i młodzieży z bydgoskich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. III edycja konkursu Młodzi reporterzy na rzecz poprawy jakości powietrza potrwa do 23 maja. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody m.in. słuchawki, aparaty natychmiastowe, plecaki miejskie, zestawy LEGO.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu brzmi “Nie tylko płuca!”. Chcielibyśmy, aby uczestnicy poprzez swoje prace zwrócili uwagę na rozmaitość zagrożeń zdrowotnych związanych ze złą jakością powietrza i dzięki temu uczulili siebie oraz swoje otoczenie na ten ważny problem.

Na prace plastyczne, komiksy, plakaty, fotografie, reportaże czy filmy krótkometrażowe czekamy do 12 maja. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe: słuchawki, aparaty natychmiastowe, plecaki miejskie, zestawy LEGO.

Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:
•    I kategoria – dzieci przedszkolne w wieku 5 – 6 lat i w wieku szkolnym klasy 0 – 1,
•    II kategoria – dzieci w wieku szkolnym klasy 2 – 4,
•    III kategoria − dzieci i młodzież w wieku szkolnym klasy 5 – 8,
•    IV kategoria – młodzież szkół ponadpodstawowych.
Do poszczególnych kategorii wiekowych przypisane są różne formy konkursowe.

Wszelkie szczegóły, regulamin i załączniki znajdują się na stronie: https://mappingair.meteo.uni.wroc.pl/2022/03/konkurs-nie-tylko-pluca/