Dzień Ziemi z Czystą Puszczą Bydgoską

Jeśli dbałość o środowisko nie jest Ci obca #WeźWorek i dołącz do akcji sprzątania z okazji Światowego Dnia Ziemi. „Przywróć naszą Ziemię” to hasło przewodnie kolejnej odsłony akcji, na którą Stowarzyszenie Czysta Puszcza Bydgoska zaprasza już w najbliższy czwartek (22.04).

Stowarzyszenie zapewnia worki na śmieci, które każdy indywidualnie będzie mógł pobrać w wyznaczonym miejscu. Dostępne będą również rękawice foliowe. Na sprzątanie udajemy się samodzielnie lub w gronie najbliższych osób, dostosowując się do obecnej sytuacji, dbając o bezpieczeństwo oraz spełniając wszystkie obowiązujące zalecenia.

Zapraszamy do akcji sprzątania już 22 kwietnia, w Dzień Ziemi, w godz. 9-14.

Poznaj bydgoskie parki – Czyste Płuca Miasta:
Park na Wzgórzu Wolności – ul. Słowiańska 1 oraz ul. Bośniacka
Park nad Kanałem Bydgoskim- wylot ul. Staroszkolnej, przy fontannie

Zadbaj o las w swojej okolicy:
Las na Glinkach - ul. Białogardzka / ul. Szpitalna przy wejściu do lasu
Cały obszar Puszczy Bydgoskiej (od Bydgoszczy do Torunia)

Wypełnione worki należy zostawiać na wyżej wymienionych, oznaczonych stanowiskach.

Dodatkowo, aby wzmacniać świadomość proekologiczną oraz budować społeczną odpowiedzialność za wartości wynikające z ochrony środowiska, w tym roku w ramach akcji Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej przeprowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z bydgoskich szkół na temat bioróżnorodności oraz odnawialnych źródeł energii.

Zapraszamy do udziału w tegorocznym w Światowym Dniu Ziemi. Każdy z nas może zadbać o środowisko!

Szczegóły znajdziecie TUTAJ.