logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Akcja: wymiana roślin
Masz w domu kwiaty, którymi chciał(a)byś się podzielić? A może chętnie wypełnisz swój dom nowymi zielonymi roślinkami? Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy organizuje akcję wymiany roślin, która potrwa od 28 marca do 2 kwietnia.


Bydgoska biblioteka zaprasza do udziału w akcji absolutnie wszystkich. Młodszych, starszych, miłośników kwiatów i tych, którzy tych kwiatów nawet nie lubią. Bowiem kwiatka można nie tylko wymienić – można przynieść i zostawić go dla innych chętnych, a można także przyjść bez niczego i wziąć ze sobą nową roślinkę. Ważne, żeby kwiaty były w obiegu. Taki jest cel tej akcji.

Przynosić można kwiaty doniczkowe domowe – w doniczce, w wilgotnej serwetce lub słoiczku z wodą. Wszystkie te formy są dopuszczalne. Przynosimy je do Wypożyczalni Głównej, która znajduje się przy Starym Rynku 24. Kwiatkami można się dzielić przez prawie cały tydzień – od poniedziałku 28 marca do soboty 2 kwietnia w godzinach otwarcia Biblioteki, tj. pn-pt 8-19 i sb 9-15. 

Akcja jest organizowana w ramach projektu „EkoCzwartki dla Seniora” realizowanego w ramach Ekoprojektów finansowanych przez Miasto Bydgoszcz.

Warto wiedzieć
Ekoprojekty to zadania mające na celu aktywizowanie dzieci, młodzież lub inne grupy wiekowe do działań ekologicznych. Mogą mieć charakter stacjonarny lub terenowy. Najważniejsze, by przyczyniały się do wzrostu świadomości ekologicznej uczestników projektu. Wnioski na ekoprojekty można składać przez cały rok. Spośród wszystkich  zgłoszeń zostaną wyłonione najlepsze projekty, które otrzymają nagrody w wysokości do 2000 zł. Szczegóły TUTAJ