Złoty Jubileusz SOSW nr 3 z Granicznej

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej w Bydgoszczy, obchodzi w tym roku 50 lecie działalności na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

W trakcie oficjalnej uroczystości, która odbyła się  20 października br., dyrektor Ośrodka, pani Alicja Kruzel, przedstawiła historię 50 lat istnienia Ośrodka oraz podziękowała Prezydentowi Miasta Bydgoszczy, panu Rafałowi Bruskiemu za nową salę rehabilitacyjno-sportową, która od dwóch lat służy wychowankom. Spośród zaproszonych gości głos zabrał m.in. zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy pan Mirosław Kozłowicz. Część artystyczną wypełnił program muzyczno-taneczno-wokalny, przygotowany przez uczniów i nauczycieli Ośrodka.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 w Bydgoszczy, mieszczącym się przy
ul. Granicznej 12, uczy się na co dzień ponad 220 uczniów, w tym 8 wychowanków z Ukrainy. W skład Ośrodka wchodzi Szkoła Podstawowa nr 51, Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 3 oraz internat.