Z Erasmusem rozwijamy umiejętności zawodowe – konferencja RPI w Bydgoszczy

12 czerwca br. Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy, pełniący funkcję Regionalnego Punktu Informacyjnego FRSE w Warszawie, zorganizował spotkanie, którego celem było zapoznanie uczestników z ideą Europejskiego Roku Umiejętności, przedstawienie możliwości dokumentowania umiejętności za pomocą systemu Odznaka+, podzielenie się doświadczeniami ze staży uczniowskich, przedstawienie idei funkcjonowania Branżowych Centrów Umiejętności oraz zachęcenie młodzieży i dyrektorów szkół do podjęcia nowych wyzwań z programem Erasmus +.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele bydgoskich szkół branżowych, Instytutu Badań Edukacyjnych, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli oraz Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy.