VI edycja projektu „Bydgoszcz czyta małemu misiowi

18 maja 2023r. w auli Bydgoskiej Szkoły Wyższej odbyła się uroczysta gala podsumowująca VI edycję projektu „Bydgoszcz czyta małemu misiowi”, który jest częścią międzynarodowego projektu czytelniczego pt. Mały Miś w świecie wielkiej literatury autorstwa Anety Konefał. Organizatorami projektu były dwa przedszkola: Przedszkole nr 80 „Królestwo Maciusia” oraz Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia” wraz patronami honorowymi projektu: Wojewodą Kujawsko-Pomorskim, Prezydentem Miasta Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy.

Celem projektu było zachęcenie dzieci do czytania oraz przyczynienie się do kształtowania postawy otwartości na świat. W tegorocznej edycji projektu udział wzięło 27 placówek oświatowych z całej Bydgoszczy. Zadaniem uczestników było stworzenie misia oraz dzienniczka jego podróży. Misiu wraz z dzienniczkiem wędrował pomiędzy placówkami wywołując u dzieci mnóstwo radości i uśmiechu na ich twarzach.

Podczas gali wręczono podziękowania wszystkim uczestnikom projektu oraz dyrektorom placówek, które zaangażowały się w jego realizację. Ponadto rozstrzygnięto dwa konkursy, pierwszym z nich był konkurs plastyczny dla dzieci „Miś z przyszłości”, drugim zaś twórczy konkurs dla nauczycieli- nagranie filmu edukacyjnego „Mały miś zwiedza Bydgoszcz”. Projekt „Bydgoszcz czyta małemu misiowi- edycja VI” współfinansowany był w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.