Uroczystość przekazania sztandaru Szkole Podstawowej nr 57 w Bydgoszczy

Szkoła Podstawowa nr 57 ma wyjątkowego patrona. Jest nim organizacja zajmująca się krzewieniem miłości do własnego miasta, Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, którego korzenie sięgają początków XIX wieku.

W piątek 28 września 2018r. szkoła otrzymała sztandar, który od tej pory będzie jednoczył dzieci i młodzież ; będzie ważnym atrybutem uroczystości państwowych i szkolnych. Uroczystość poświęcenia oraz przekazania sztandaru przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy uczniom odbyła się w Katedrze Bydgoskiej . Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar. Przyrzekali m.in.” Obowiązki młodego obywatela Bydgoszczy sprawować godnie, rzetelnie mając na względzie dobro i rozwój naszego miasta.”

Po uroczystości w Bydgoskiej Katedrze,  uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 57 im.TMMB podczas spotkania  w Ratuszu  podziękowali  wszystkim, którzy przyczynili się do nadania szkole imienia oraz przekazania sztandaru.

Szkoła Podstawowa nr 57 im. TMMB mieści się na Kapuściskach. Budynek oddany do użytku szkoły w 1971 roku został poddany termomodernizacji w 2017 roku. Wyremontowane zostały wszystkie pomieszczenia, a elewacja zyskała nowy wizerunek. W 2015 roku wybudowane zostało nowe wielofunkcyjne boisko.