Uczniowie bydgoskich szkół zakończyli rok szkolny

Dzisiaj (23.06.) bydgoscy uczniowie świętowali zakończenie roku i rozpoczęcie wakacji. Miejskie zakończenie roku szkolnego odbyło się w Zespole Szkół nr 8, przy ul. Pijarów 4. Uczestniczył w nim prezydent Rafał Bruski.

- Z okazji zakończenia roku szkolnego serdecznie Wam gratuluję wszystkich osiągnięć i wyników w nauce. Życzę, zarówno kadrze pedagogicznej, pracownikom oświaty, jak i uczniom oraz ich rodzicom bezpiecznego i beztroskiego wypoczynku oraz powrotu do szkoły we wrześniu z nowymi siłami i entuzjazmem – mówił prezydent Rafał Bruski.

Prezydent wręczył nagrody i wyróżnienia uczniom za ich wybitne osiągnięcia w nauce. W kończącym się roku szkolnym do szkół prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz uczęszczało ogółem 39 144 uczniów, w tym do szkół podstawowych - 23 284 zaś do szkół średnich -15 860. Wakacje rozpoczęło również 5 364 wychowanków przedszkoli.

Warto wiedzieć
Szkoła Podstawowa nr 18 w Bydgoszczy może poszczycić się ponad 70-letnią historią. Minione dziesięciolecia przyniosły nie tylko zmiany zewnętrze.
Z dwukondygnacyjnego budynku szkoła stała się rozległym budynkiem, zapewniając komfort nauki obecnie blisko ośmiuset uczniom oraz pracy ponad osiemdziesięciu nauczycielom.