Tuż przed pierwszym dzwonkiem

W ostatnim tygodniu wakacji odbyło się spotkanie władz Bydgoszczy z dyrektorami jednostek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest miasto. Narada połączona była z wręczeniem powierzeń funkcji dyrektorów na nową kadencję oraz złożeniem wyrazów podziękowania odchodzącym na emeryturę.

Narada odbyła się we wtorek 27 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 9 im Władysława Jagiełły.

Zastępca Prezydenta Miasta - Iwona Waszkiewicz nadzorująca edukację podziękowała dyrektorom odchodzącym na emeryturę. Są to: Lukrecja Trzemżalska-Naganowska Szkoła Podstawowa nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi, Ewa Żmijewska Szkoła Podstawowa nr 58 im. Ireny Sendlerowej, Bożena Krajnik Zespół Szkół nr 32, Danuta Gaczkowska Zespół Szkół Gastronomicznych im. Jarosława Iwaszkiewicza oraz Roman Wojciechowski Zespół Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego.

Z dniem 31 sierpnia br. zakończy pracę na stanowisku dyrektora Mirosław Zajdler Szkoła Podstawowa nr 37 im. Henryka Sienkiewicza z Oddziałami Sportowymi.

W drugiej części narady omówiona została organizacja roku szkolnego 2019/2020.

Ważne daty w roku szkolnym 2019/2020

2 września – początek roku szkolnego dla wszystkich typów szkół

23-31 grudnia 2019 r. – zimowa przerwa świąteczna

27 stycznia – 9 lutego 2020 r. – ferie zimowe dla uczniów m.in. z województwa kujawsko-pomorskiego

9-14 kwietnia 2020 r. - wiosenna przerwa świąteczna

24 kwietnia 2020 r. – zakończenie zajęć w klasach maturalnych

26 czerwca 2020 r. – zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Natomiast 19 osoby odebrały powołania dyrektora. Konkursy na dyrektorów przeprowadzone zostały na przełomie kwietnia – czerwca br.

Lista powierzeń stanowisk dyrektorskich:

1.      Pani Iwona Olejnik dyrektor Przedszkola nr 43

2.      Pani Agata Dopke dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi

3.      Pan Piotr Wandel dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Sportowymi

4.      Pan Waldemar Parszyk dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi

5.      Pan Szymon Targowski dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27 z Oddziałami Sportowymi

6.      Pani Małgorzata Modrzejowska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28

7.      Pan Marek Dobucki dyrektor Szkoły Podstawowej nr 37 z Oddziałami Sportowymi

8.      Pani Elżbieta Śmigielska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46 z Oddziałami Dwujęzycznymi

9.      Pani Iwona Zwirkowska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58

10.  Pani Małgorzata Rogowska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 65 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi

11.  Pan Piotr Żłobinski  dyrektor Zespołu Szkół nr 7

12.  Pani Grażyna Lewandowska dyrektor Zespołu Szkół nr 16

13.  Pani Beata Mazur dyrektor Zespołu Szkół nr 32

14.  Pani dr Wiesława Burlińska dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego

15.  Pani Justyna Ormanowska dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

16.  Pani Arleta Górka dyrektor Zespołu Szkół dla Dorosłych

17.  Pan Adam Łętocha dyrektor MDK nr 2

18.  Pani Małgorzata Gładyszewska dyrektor MDK nr 4

19. Pani Maria Konarzewska dyrektor Bursy nr 1

Pani Prezydent życzyła wszystkim pedagogom i pracownikom powodzenia w nowym roku szkolnym.