Trwają wakacyjne remonty szkół i przedszkoli

Dla placówek edukacyjnych, przerwa wakacyjna to najlepszy czas aby remontować, malować, odświeżać, naprawiać i wymieniać. Na ten cel Miasto Bydgoszcz przeznaczy w tym roku ponad 5 mln złotych. Remonty i modernizacje przeprowadzone są na terenie blisko 60 placówek

Prace związane są głównie z adaptacją pomieszczeń na sale dydaktyczne w szkołach ponadpodstawowych, do których trafią absolwenci szkół podstawowych z tzw. półtora rocznika, ale także adaptacją i doposażaniem pomieszczeń w związku z objęciem nauką, wychowaniem i opieką uczniów – uchodźców. Wykonywane są także remonty mające na celu dostosowanie placówek do aktualnych przepisów przeciwpożarowych, modernizację instalacji elektrycznych, powierzchni boisk, ogrodzeń, sal dydaktycznych, toalet oraz klatek schodowych.

Wakacyjne prace prowadzone są w blisko 60 placówkach i dotyczą m.in.:

•  modernizacji placu zabaw - przedszkole nr 19 przy ul. Grunwaldzkiej 13
  • przebudowy biegów schodowych dwóch klatkach schodowych oraz remontu instalacji kanalizacyjnej - szkoła podstawowa nr 41 przy ul. Traugutta 12
  • remontu dachu na budynku głównym oraz modernizacji pracowni dydaktycznych, IV LO przy ul. Stawowej 39
  • remontu pracowni dydaktycznej przedmiotów zawodowych - Zespół Szkół Spożywczych przy ul. Toruńskiej 174

Ogółem, remonty i modernizacje przeprowadzane są w 8 samodzielnych przedszkolach, w 15 samodzielnych szkołach podstawowych, w 10 zespołach szkół, w 5 zespołach szkolno-przedszkolnych, w 16 szkołach ponadpodstawowych, w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, w 2 Młodzieżowych Domach Kultury, 2 bursach oraz w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.