ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY W IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W BYDGOSZCZY

8 listopada 2022 r. IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi świętowało 105. rocznicę urodzin Patrona Tadeusza Nowakowskiego.

W ramach obchodów zorganizowano szereg cyklicznych konkursów oraz Konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą życia i działalności Tadeusza Nowakowskiego i Konkurs graficzny na logo działań związanych ze Świętem Patrona.
Tradycyjnie w dniu urodzin Patrona, uczniowie pierwszych klas wzięli udział w grze miejskiej pn.: „Bydgoszcz Tadeusza Nowakowskiego”, natomiast klasy drugie oraz zgromadzeni goście, dzięki starszemu synowi Patrona - Panu Krzysztofowi Nowakowskiemu, wysłuchali nagrania ballady recytowanej przez pierwszą żonę Patrona - panią Teresę primo voto Nowakowską z domu Kiersnowską, a zarazem spikerkę Radia Wolna Europa.
Niezwykle ciekawym punktem uroczystości okazał się wykład pt.: „Kobiety w służbie Bydgoszczy 1920-1939”, który wygłosiła kustosz i kierownik Działu Historii Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego Pani Anna Nadolska.