Rusza nabór uzupełniający w przedszkolach

Zaczyna się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/22. Rejestracja wniosków potrwa do 9 czerwca.

29 kwietnia została opublikowana lista dzieci przyjętych do wybranych przedszkoli. Jeżeli Państwa dziecko nie dostało się do danej placówki, można ubiegać się o przyjęcie do innej w naborze uzupełniającym, który właśnie rusza.

1 czerwca został opublikowany wykaz wolnych miejsc w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych. Do 9 czerwca należy zarejestrować w systemie wniosek o przyjęcie do przedszkola. Elektroniczny system naboru, gdzie można także zapoznać się z ofertą wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz, dostępny jest TUTAJ.

Od 2 do 10 czerwca należy przesłać na adres mailowy danego przedszkola skanu lub zdjęcia podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów rekrutacyjnych. W treści maila należy zawrzeć oświadczenie, że przesłane dokumenty są zgodne z orzeczeniem.

24 czerwca zostaną opublikowane listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Do 28 czerwca należy złożyć potwierdzenie woli zapisu dziecka w danej placówce. 30 czerwca opublikowana zostanie lista przyjętych przedszkolaków.

Warto wiedzieć

W tym roku Miasto przygotowało 1800 miejsc dla maluchów, które pójdą do przedszkola po raz pierwszy. W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci zamieszkałe na obszarze gminy Miasta Bydgoszcz, urodzone w latach 2015-2018. Rodzice dzieci zamieszkałych poza Bydgoszczą mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka dopiero po zakończeniu naboru uzupełniającego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bydgoszcz.pl w zakładce EDUKACJA -> Nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej.