Rusza nabór do szkół ponadpodstawowych

Bydgoskie licea, technika i szkoły branżowe rozpoczynają rekrutację uczniów na rok szkolny 2023/24. Od poniedziałku, 15 maja br. kandydaci mogą składać wnioski o przyjęcie do wybranej szkoły. Nabór wniosków potrwa do 16 czerwca br.

W poniedziałek, 15 maja br. rozpoczyna się nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024. Dla kandydatów do młodzieżowych szkół ponadpodstawowych na nowy rok szkolny Miasto Bydgoszcz przygotowało 5786 miejsc w 180 oddziałach:

• W liceach ogólnokształcących - 2328 miejsc w 74 oddziałach liceów ogólnokształcących;
  • W technikach - 2502 miejsca w 74 oddziałach;
  • W branżowych szkołach I stopnia - 956 miejsc w 32 oddziałach.

Nabór wniosków potrwa do 16 czerwca br.

- W prowadzonej rekrutacji można wybrać maksymalnie trzy szkoły i dowolną liczbę oddziałów  w tych szkołach. Listę oddziałów należy uporządkować w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych - lista preferencji to lista wszystkich oddziałów, do których kandydat aplikuje (nie szkół) – mówi Magdalena Buschmann, dyrektorka Wydziału Edukacji i Sportu UMB. Od 27 czerwca do 11 lipca należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty. W tym terminie można też złożyć nowy wniosek, z jednym zastrzeżeniem:  złożenie nowego wniosku o przyjęcie do oddziału dwujęzycznego, międzynarodowego, przygotowania wojskowego, oddziału w którym realizowany jest program nauczania wymagający od kandydatów szczególnych indywidualnych preferencji, oddziału sportowego, mistrzostwa sportowego możliwe jest w terminie 27 – 30 czerwca. Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 18 lipca 2023 r.

Do 21 lipca 2023 r., zakwalifikowani kandydaci muszą potwierdzić chęć przyjęcia do danej szkoły, składając oryginał świadectwa ukończenia szkoły i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem.

Listy przyjętych kandydatów zostaną ogłoszone 24 lipca br.

Strona logowania dla kandydata do szkoły ponadpodstawowej: bydgoszcz.edu.com.pl.

Aby ułatwić proces rejestracji w elektronicznym systemie naborowym już teraz zamieszczamy link do filmu VULCAN Rekrutacja 2023 – przewodnik dla kandydata rejestrującego się samodzielnie w systemie:

Film instruktażowy w znacznej mierze przybliży Państwu przebieg prowadzonego procesu rekrutacji.

Jednocześnie przypominamy, że nabór do placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną.

W systemie naborowym „Vulcan” zamieszczono także wszelkie niezbędne informacje umożliwiające zapoznanie się z zasadami przyjęć oraz harmonogramem działań.