logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rozwijają pasje - ruszył nabór na zajęcia dodatkowe
Koniec wakacji to dobry czas na zapisanie dzieci na zajęcia dodatkowe w nadchodzącym roku szkolnym. Pałac Młodzieży i młodzieżowe domy kultury przygotowały atrakcyjne oferty różnorodnych zajęć. Można wybierać spośród zajęć artystycznych, językowych, sportowych czy naukowych. Elektroniczne zapisy potrwają do 8 września br.


W poniedziałek, 28 sierpnia br. rozpoczęła się rekrutacja na zajęcia dodatkowe w bydgoskich mdkach i Pałacu Młodzieży. Zapisy dotyczą: Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, Młodzieżowego Domu Kultury nr 4,  Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 i Młodzieżowego Domu Kultury nr 6.

Wniosek o przyjęcie na zajęcia stałe można złożyć wyłącznie w systemie elektronicznym (TUTAJ) w dniach 28 sierpnia -  8 września br.
Pod ww. adresem można zapoznać się z ofertą zajęć pozaszkolnych w poszczególnych placówkach wychowania pozaszkolnego.

Pałac Młodzieży zaprasza

Szeroką ofertę dla dzieci i młodzieży tradycyjnie przygotował Pałac Młodzieży. W ramach zajęć w Pałacu uczestnicy mogą podszlifować języki obce, skorzystać z oferty zajęć plastycznych, muzycznych, wokalnych czy aktorskich. Wśród propozycji są zajęcia sportowe i rekreacyjne. Oferta jest dostosowana dla dzieci w każdym wieku – od najmłodszych, aż po młodzież.  Sprawdź pełną listę zajęć pozaszkolnych TUTAJ.


MDKI zapraszają popołudniami

W Bydgoszczy funkcjonuje sześć MDK-ów, każdy przygotował własną ofertę zajęć pozaszkolnych. To kilkadziesiąt propozycji na różnych osiedlach, warto sprawdzić, czy w naszej okolicy jest miejsce, w którym można po szkole rozwijać swoje pasje i zainteresowania.
Oferta zajęć poszczególnych domów kultury jest zróżnicowana, jednak dominują tam zajęcia o charakterze tanecznym, nauka gry na instrumentach, nauka języków obcych, kółka teatralne, zajęcia wokalne, szachy lub zajęcia sportowe.

W Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 na Szwederowie odbywają się zajęcia z gry na bębnach, ceramiki, fotografii, akademia artystyczna czy formacje hip-hopowe.
MDK nr 4 przy Dworcowej zaprasza m.in. na warsztaty plastyczne, naukę gry na gitarze i fortepianie, zajęcia teatralne i wokalne, sportowe i inne.

Osoby wcześniej korzystające z zajęć pozaszkolnych miały możliwość złożenia deklaracji kontynuacji. harmonogram naboru oraz zasady naboru do placówek wychowania pozaszkolnego dostępne są TUTAJ.