Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2024/25

Opublikowane zostały listy przyjętych do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025. Wolnych miejsc w oddziałach szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz jest 528.

Dziś (22 lipca) opublikowane zostały listy przyjętych do szkół ponadpodstawowych. Do piątku (19.07.2024 r. do godz. 15) uczniowie zakwalifikowani do danej placówki mieli czas, aby potwierdzić wolę. Nie zrobiło tego 135 absolwentów szkół podstawowych. Z chwilą ogłoszenia list przyjętych rozpoczęło się postępowanie uzupełniające, które potrwa do 29 lipca br. do godz. 15. Rekrutacja odbywać się będzie w sposób tradycyjny, bez wspomagania komputerowego. Wniosek o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy złożyć bezpośrednio w wybranej przez siebie szkole posiadającej wolne miejsca.

Zgodnie z obowiązującym harmonogramem opublikowanie przez Kuratora Oświaty informacji o liczbie wolnych miejsc w klasach I liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia nastąpi do 23 lipca 2024 r.

Dodatkowo, w witrynie kandydata systemu naborowego „Vulcan”, w zakładce „Wolne miejsca”, zostały zamieszczone informacje o wolnych miejscach w oddziałach szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz. Wolnych miejsc jest 528.