Przygotowania do nowego roku szkolnego

86 awansów zawodowych nauczycieli oraz 38 powierzeń funkcji dyrektorów. We wtorek, 30 sierpnia zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz wzięła udział w uroczystych przygotowaniach związanych z pierwszym dzwonkiem w placówkach oświatowych.

We wtorek, 30 sierpnia w Pałacu Młodzieży odbyła się narada dyrektorów, podczas której omówione zostały przygotowania do nowego roku szkolnego 2022/2023. W spotkaniu wzięła udział zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

- Wszystkim dyrektorom szkół, którzy wygrali konkursy, na kolejną 5-letnią kadencję serdecznie gratuluję. Życzę, aby nowy rok szkolny był spokojny, obfitował w wiele sukcesów oraz aby udało się Państwu pokonać wszystkie trudności, które w oświacie z pewnością się pojawią. Dyrektorom szkół którzy odchodzą na emeryturę bardzo serdecznie dziękuję za wieloletnią pracę, za cały trud, zaangażowanie i wkład w rozwój bydgoskiej oświaty – mówi wiceprezydent Waszkiewicz.

W czasie narady wręczone zostały także powierzenia funkcji dyrektorów, 38 dyrektorom szkół i placówek prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz. Dyrektorzy zostali wyłonieni w drodze konkursu. Podziękowania trafiły także do dyrektorów przechodzących na emeryturę. Pełna lista dyrektorów znajduje się TUTAJ.

Tego samego dnia odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia  awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Z rąk zastępczyni prezydenta Iwony Waszkiewicz awanse odebrało 86 nauczycieli bydgoskich szkół i placówek oświatowych. Pracownicy złożyli też uroczyste ślubowanie nauczyciela mianowanego. Gratulacje złożyła także przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska

- Serdecznie gratuluje wszystkim nauczycielom, którzy odebrali dzisiaj akty nadania stopnia awansu nauczyciela mianowanego. Jednocześnie dziękuję Wszystkim Państwu za dotychczasową ciężką pracę, Państwa trud i zaangażowanie w nauczanie i wychowanie bydgoskich dzieci i młodzież – mówi zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.