Półkolonie z językiem polskim – wakacje w mieście dla dzieci uchodźców z Ukrainy

Miasto Bydgoszcz podpisało porozumienie z Fundacją „Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej” oraz trzema stowarzyszeniami: Stowarzyszeniem Przyjaciół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy „PAŁAC”, Stowarzyszeniem Fordońska Piwnica ARTMUZA 5 oraz Młodzieżowym Klubem Sportowym EMDEK, w ramach którego organizowany jest wypoczynek dla dzieci uchodźców z Ukrainy wraz z elementami nauki języka polskiego przez zabawę.

Półkolonie finansowane są w ramach projektu „Cash-based assistance in response to the humanitarian crisis in Ukraine” przez amerykańską organizację Care we współpracy z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, a organizowane przez ww. stowarzyszenia przy współudziale Miasta Bydgoszczy.
Porozumienie obejmuje następujące formy wypoczynku:
1.    Półkolonie dla dzieci uchodźców w wieku 7-11 lat – termin: 27.06 – 01.07, miejsce: MDK nr 5, ul. Krysiewiczowej 8
2.    Półkolonie dla dzieci uchodźców w wieku 7 – 11 lat (grupa sportowa) – termin: 11-15.07., miejsce: Pałac Młodzieży, ul. Jagiellońska 27
3.    Półkolonie dla dzieci uchodźców w wieku 7-11 lat (grupa artystyczna) – termin: 11-15.07, miejsce: Pałac Młodzieży, ul. Jagiellońska 27
4.    Półkolonie dla dzieci uchodźców w wieku 7 12 lat „Sport, rekreacja i turystyka” – termin: 22-26.08, miejsce: MDK nr 2, ul. Leszczyńskiego 42
Z oferty półkolonii skorzysta łącznie 63 dzieci ukraińskich.
Po realizacji wszystkich planowanych turnusów półkolonii na stronie miasta ukaże się fotorelacja z ich przebiegu.