„Nigdy więcej” - spektakl przygotowany przez młodzież VII i VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy

17 lutego 2023 roku do Pałacu Młodzieży młodzież VII i VIII Liceum Ogólnokształcącego zaprosiła przedstawicieli władz miasta, rodziny, przyjaciół i rówieśników z bydgoskich szkół ponadpodstawowych, by wspólnie z nimi zastanowić się nad aktualnością słów „Nigdy więcej”.

17 lutego 2023 roku do  Pałacu Młodzieży młodzież VII i VIII Liceum Ogólnokształcącego zaprosiła przedstawicieli władz miasta, rodziny, przyjaciół i rówieśników z bydgoskich szkół ponadpodstawowych, by wspólnie z nimi zastanowić się nad aktualnością słów „Nigdy więcej”. Uczniowie, w ramach obchodów IX Miejskiego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, przygotowali spektakl pod takim samym tytułem („Nigdy więcej?”), który w całości oparty był o wspomnienia osób, które przeżyły kolejne, po Holokauście, ludobójstwa w Europie i na świecie – w Kambodży, Rwandzie, byłej Jugosławii. W spektaklu młodzież zwróciła uwagę na toczące się aktualnie konflikty i prześladowania, szczególną uwagę poświęciła sytuacji Jazydów.   Spektakl był także okazją do upamiętnienia zbliżającej się pierwszej rocznicy wybuchu wojny w Ukrainie.