logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ekoprzedszkole na Leśnym gotowe
Kończymy kompleksową termomodernizację przedszkola na osiedlu Leśnym. Dzięki realizowany pracom budynek przy ul. Bukowej stał się estetycznym i przyjaznym miejscem, gdzie najmłodsi bydgoszczanie poprzez zabawę zdobywają wiedzę o świecie. Na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne. W najbliższych dniach zakończy się kompletowanie wyposażenia.


Budynek Przedszkola nr 16 to dwukondygnacyjny obiekt, który w całości jest podpiwniczony. Przedszkole powstało w 1954 roku i niezmiennie funkcjonuje jako publiczna placówka oświatowo-wychowawcza. Wewnątrz znajduje się m.in. 5 sal zabaw. Wszystkie są przestronne, funkcjonalne, słoneczne, kolorowe, zapewniające dzieciom bezpieczne i higieniczne warunki.

Obok budynku roztacza się duży plac zabaw obsadzony w różnorodne gatunki drzew i krzewów, wyposażany w zestawy sportowego sprzętu ekologicznego.

Inwestycja, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku polegała na gruntownej termomodernizacji. Wykonaliśmy ocieplenie ścian i stropodachu, wymieniliśmy stolarkę okienną. Obiekt zyskał nową estetyczną elewację. Jest teraz utrzymana w beżowo-pomarańczowej kolorystyce.

W zakres robót wchodziła też wymiana starego parkietu na posadzkach i wykonanie izolacji przeciwwilgociowej. Wymienione zostały instalacje elektryczne, zimnej i ciepłej wody, sanitarna, wentylacyjna, elektryczna. Ważnym elementem zadania była budowa nowego podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami oraz nowych chodników wokół obiektu.

Wyremontowana została również część pomieszczeń. Obiekt zyskał funkcjonalną kuchnię z dodatkowym wyposażeniem. Na dachu zamontowano instalację fotowoltaiczną wytwarzającą prąd z energii słonecznej. Prace pochłonęły ponad 4 mln zł. Projekt zrealizowaliśmy wykorzystując środki unijne.

W poprzedniej perspektywie unijnej dokonaliśmy kompleksowej termomodernizacji w 28 budynkach oświaty. Na te inwestycje wydaliśmy łącznie ponad 130 mln zł. Dzięki temu oszczędziliśmy 58,6% W ubiegłym roku miasto zleciło prace  budowlane w 6 bydgoskich placówkach oświatowych. W tym roku podpisaliśmy natomiast umowy o łącznej wartości ponad 17 mln zł. na termomodernizację:

  • VII LO na os. Leśnym (więcej TUTAJ)
  • MDK nr 5 w Nowym Fordonie (więcej TUTAJ).