logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

EDUinspiracje - nominacja Szkoły Podstawowej nr 66 w kategorii Działania Społeczne
Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności organizują konkurs, który ma na celu wyłonienie najbardziej wartościowych projektów realizowanych w ramach: Erasmus+, Europejski Korpus Solidarności, PO WER, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży.


Konkurs ma charakter oscarowy. Projekty są nominowane przez Narodową Agencję w pięciu kategoriach. Nie ma możliwości samodzielnego zgłoszenia swojego projektu do konkursu. W tegorocznej edycji konkursu w kategorii Działania Społeczne jedną z  dziesięciu nominacji otrzymała Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy za projekt Zrozumienie dziecka autystycznego kluczem do sukcesu dydaktycznego. Dzięki udziałowi w projekcie,  cała społeczność szkolna stała się bardziej otwarta, empatyczna i wrażliwsza na potrzeby innych ludzi. W ramach działań nauczyciele wyjechali na specjalistyczny kurs do włoskiej Florencji, a następnie przeprowadzili szkolenia i warsztaty dla nauczycieli w zakresie pomocy dydaktycznych i metod pracy z uczniami ze spektrum autyzmu.

Do kalendarza ważnych dni w szkole na stałe wpisał się Autystyczny Dzień Dumy. Natomiast dla uczniów z regionu placówka zorganizowała Festiwal Sztuki Uczniowskiej.
30 listopada 2023 r. w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której  ogłoszono laureatów. Szkołę reprezentowały pani dyrektor Małgorzata Pilewska-Woźniak oraz autorki projektu p. Natalia Miedziejko i p. Kamila Glamowska.