Bydgoszcz gotowa na pierwszy dzwonek!

Ponad 22 tys. w szkołach podstawowych i ponad 17 tys. w szkołach ponadpodstawowych - tylu uczniów rozpocznie 4 września nowy rok szkolny w bydgoskich szkołach. By mogli kształcić się w jak najlepszych warunkach, jeszcze przed wakacjami zleciliśmy duży pakiet remontów i modernizacji.

W poniedziałek, 4 września rozpocznie się rok szkolny 2023/2024. W Bydgoszczy w szkołach podstawowych naukę rozpocznie ponad 22 tys. uczniów (3009 w oddziałach klas pierwszych), a w szkołach ponadpodstawowych 17541 uczniów. Te liczby mogą jeszcze ulec zmianie, ponieważ szkoły ponadpodstawowe cały czas przyjmują kandydatów na wolne miejsca. Natomiast do szkół podstawowych obwodowych zgłaszają się nadal rodzice, którzy z różnych powodów nie wzięli udziału w rekrutacji.
Tradycyjnie już latem przeprowadziliśmy szereg remontów. Zleciliśmy też modernizacje kolejnych szkół. Prace objęły łącznie w 60 placówek, w tym:

•    8 samodzielnych przedszkoli,
•    15 samodzielnych szkół podstawowych,
•    10 zespoły szkół,
•    5 zespołach szkolno-przedszkolnych,
•    16 szkołach ponadpodstawowych,
•    2 Młodzieżowych Domach Kultury,
•    bursach oraz w SSM.

W przedszkolach zakupione i zamontowane zostały nowe urządzenia na placach zabaw, modernizacji poddana zostały nawierzchnie i tereny zielone placówek.
W 15. szkołach podstawowych  - SP02, SP41, SP46, SP14, SP17, SP30, SP32, SP34, SP35, SP58, SP65, SP64, SP37, SP43, SP63 wykonane prace obejmują: przebudowę wejścia do szkoły – lepszy dostęp do gabinetu specjalistów, przebudowę biegów schodowych dwóch klatkach schodowych, remont  klatek schodowych, remont instalacji kanalizacyjnej, wymiana instalacji elektrycznej, remont uszkodzonej ściany zewnętrznej i klatki schodowej, naprawa fragmentu poszycia dachowego, remont pomieszczeń dydaktycznych, adaptacje pomieszczeń na sale dydaktyczne, remont kuchni szkolnej .
Remonty wykonane zostały również w kilku szkołach ponadpodstawowych. Miasto Bydgoszcz przeznaczyło na remonty szkół kwotę 5 433 859 zł (nie obejmuje termomodernizacji).
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zleciliśmy również duże termomodernizacje następujących szkół i przedszkoli:

• Szkoła Podstawowa nr 22, ul. Hutnicza 89, Łęgnowo
  • Przedszkole nr 4, ul. Żółwińska 1, Łęgnowo (zakończone),
  • Przedszkole nr 19, ul. Grunwaldzka 13, Śródmieście (zakończone),
  • Przedszkole nr 22, ul. Piwnika Ponurego 3, Fordon (trwają odbiory),
  • Przedszkole nr 16, ul. Bukowa 3, oś. Leśne (trwają odbiory),
  • Przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 34, ul. Opławiec 132, Opławiec (zakończone).

W tym roku podpisaliśmy natomiast umowy o łącznej wartości ponad 17 mln zł. na termomodernizację:
VII LO na os. Leśnym (więcej TUTAJ)
MDK nr 5 w Nowym Fordonie (więcej TUTAJ).