Logistyczne centrum firmy Kaufland na finiszu

Firma Panattoni Europe finalizuje obiekt dedykowany firmie Kaufland w Bydgoszczy. W lutym w rejonie ul. M. Dziatkiewicza zakończy się budowa magazynów wraz z chłodnią, które zajmują 45 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja sąsiaduje z Panattoni Park Bydgoszcz, gdzie obecnie również trwa budowa trzeciego budynku o powierzchni 16 tysięcy metrów kwadratowych.

Nieruchomość dedykowana firmie Kaufland to obiekt dostosowany do potrzeb branży FMCG (produkty szybkozbywalne, m.in spożywcze). Kaufland to sieć sklepów wielkopowierzchniowych, należąca do niemieckiej grupy Schwarz. W Polsce posiada ponad 200, a w Europie ponad 1200 sklepów. Obiekt o powierzchni ok. 45 tysięcy metrów kwadratowych, będzie trzecim magazynem firmy w Polsce i zastąpi dotychczasowy w Bydgoszczy o powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych. Magazyn będzie obsługiwał 67 markety położone w północnej części kraju. W obiekcie będzie pracowało łącznie 250 osób, co oznacza, że do obecnego zespołu dołączy 140 nowo zatrudnionych pracowników. Nowy magazyn zapewni sieci handlowej skrócenie drogi dostaw, co wpłynąć ma między innymi na poprawę świeżości i dostępności wielu towarów.

Centrum logistyczne firmy Kaufland powstaje pomiędzy ulicami ulicy E. Petersena i M. Dziatkiewicza. Sąsiaduje z Panattoni Park Bydgoszcz, który składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni 42 000 m kw. Obie inwestycje sytuowane są częściowo na terenie dawnego Zachemu w bezpośrednim sąsiedztwie Bydgoskiego Parku Przemysłowo Technologicznego. Warto dodać, że w tym roku miasto zaplanowało remont ciągu ulic Wojska Polskiego i M. Dziatkiewicza, co poprawi komfort dojazdu osobom pracującym w rejonie BPPT. Więcej informacji o remontach dróg znajduje się w tekście „Równe nawierzchnie na ważnych ulicach”