Kolejna bydgoska firma zainwestuje w parku technologicznym

Spółka Domitech, wyjątkowo dynamicznie rozwijający się dystrybutor profesjonalnych narzędzi, po wynajęciu przestrzeni w Centrum Technologicznym Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego zdecydowała się na zakup własnej działki, na której wzniesie nową siedzibę i magazyny.

Firma Domitech działa w Bydgoszczy od 2014 roku. Dynamiczny rozwój skłonił ją do wynajęcia przestrzeni biurowej w Centrum Technologicznym Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Ostatecznie spółka zdecydowała się także  na zakup własnej nieruchomości.

Zajmujemy się sprzedażą elektronarzędzi i narzędzi, a także artykułów do domu i ogrodu. Działamy we wszystkich kanałach sprzedaży, również przez internet, dla nas pandemia okazała się szansą, zanotowaliśmy duży rozwój. Szukaliśmy stałego, ale elastycznego partnera i znaleźliśmy go w BPPT, gdzie potroiliśmy wynajmowaną powierzchnię i zatrudnienie. Klimat i infrastruktura parku bardzo nam się podobała, więc kupiliśmy działkę na siedzibę firmy, halę magazynową, biura i sklep stacjonarny – mówią Tomasz Wąż i Paweł Janiszewski, współwłaściciele spółki Domitech.

Spółka nabyła działkę o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych. Nowe obiekty będą wznoszone w sąsiedztwie skrzyżowania ulic E. Petersona, Bydgoskich Przemysłowców i E. Gamma.

Domitech jest jednym z największych spośród niezależnych dystrybutorów profesjonalnych narzędzi w Polsce, oferującym szeroką gamę elektronarzędzi, akcesoriów do elektronarzędzi, elektronarzędzi ogrodowych, narzędzi ręcznych, narzędzi pomiarowych, wyposażenia placu budowy i wiele innych. Posiada w swojej ofercie ponad 100 marek, a w tym wszystkie wiodące marki profesjonalnych elektronarzędzi, takie jak DeWALT, Makita, Bosch, HiKOKI, Metabo, Festool, Ryobi, a także linie najlepszych narzędzi ręcznych Stanley, Wiha, Wera, Knipex, Bahco, TengTools, czy narzędzi ogrodowych, takich jak Stihl, Stiga, Gardena czy Fiskars. Sklep z elektronarzędziami Domitech działa na polskim rynku od 2014 roku, stale  się rozwijając.
W ofercie  internetowego sklepu z narzędziami Domitech znajdują się też specjalistyczne narzędzia przeznaczone dla poszczególnych branż, takie jak przecinarki do płytek dla glazurników, kompresory i narzędzia pneumatyczne do warsztatów samochodowych, akumulatorowe klucze udarowe dla wulkanizatorów, wózki narzędziowe dla serwisów samochodowych, pneumatyczne i bezprzewodowe gwoździarki dla dekarzy, sztyfciarki dla tapicerów, akumulatorowe wiązarki dla zbrojarzy, pilarki ręczne, zagłębiarki oraz frezarki dla cieśli i stolarzy, nitownice akumulatorowe dla monterów, szlifierki dla ślusarzy, izolowane narzędzia ręczne dla elektryków, zestawy szlifierskie do gładzi, gwintownice dla hydraulików czy niwelatory dla geodetów. Stacjonarny sklep firmowy funkcjonuje na ulicy Górzyskowo 2a, w którym przygotowane są dwie strefy: pierwsza z elektronarzędziami i akcesoriami oraz druga ogrodowa z urządzeniami i maszynami do ogrodu, lasu, na rolę czy działkę.

Gospodarcze serce regionu

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zajmuje powierzchnię 290,9 hektarów. Oferuje tereny inwestycyjne na sprzedaż oraz pod dzierżawę. Przygotowując tereny dla inwestorów, pracownicy spółki podejmują szereg działań obejmujących m.in. wydzielenie i podział geodezyjny działek, badania hydrogeologiczne gruntów, budowę nowej i rozbudowę już istniejącej infrastruktury. Aktualnie oferuje około 62,5 ha wolnych terenów. BPPT dokonuje podziału gruntu w zakresie wielkości i kształtu działki zgodnie z wymaganiami Inwestora. Cały obszar Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, gdzie oznaczono go jako teren aktywności gospodarczej, obejmującej działalność usługowo-produkcyjną, składowanie i magazynowanie. Inwestorzy mają tu zapewniony dostęp do mediów, w tym energii cieplnej. Część firm uzyskała zwolnienie w podatku dochodowym w ramach objęcia działalności Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Fot. Materiały inwestora/BPPT