Bydgoszcz wśród miast z najniższym bezrobociem

Utrzymują się dobre wskaźniki dla Bydgoszczy dotyczące poziomu bezrobocia. Na koniec czerwca br., szacunkowa stopa bezrobocia w Bydgoszczy wyniosła 3,4 proc.

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące przeciętnej stopy bezrobocia w kraju oraz na obszarze powiatów. Bydgoszcz uplasowała się wysoko wśród miast na prawach powiatu z najniższym poziomem bezrobocia.

Stopa bezrobocia w skali kraju na dzień 30 czerwca br. wyniosła 6 proc. W sierpniu wyniosła 5,8 proc. Taki sam wynik odnotowano w lipcu br.

W województwie kujawsko-pomorskim najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w: Grudziądzu (11,8 proc.) i we Włocławku (10,1 proc.).

Wśród miast na prawach powiatu z najniższym poziomem bezrobocia znalazła się Bydgoszcz. Dla miasta bezrobocie wyniosło 3,4 proc.