logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz atrakcyjna dla inwestorów
Bydgoszcz przyciąga uwagę funduszy inwestycyjnych jako dobra lokalizacja do lokowania kapitału w parki logistyczno-magazynowe.


Bydgoszcz została już zauważona przez międzynarodowych deweloperów, którzy uruchamiają tu kolejne inwestycje w postaci nowoczesnych parków. Obecnie dostępnych jest ponad 420 000 m kw. magazynów, a w realizacji i planach ponad 320 000 m kw. Dodatkowo, w gminach ościennych planuje się w najbliższym czasie budowę ponad 430 000 m kw. powierzchni magazynowych. Będą to obiekty o wysokim standardzie i doskonale skomunikowane z powstającą infrastrukturą drogową.

Miasto staje się coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem pod kątem inwestycji kapitałowych, co dodatkowo zachęca deweloperów powierzchni magazynowo-logistycznych do realizacji kolejnych projektów. Nasza lokalizacja zyskuje na wartości i jest doceniana przez międzynarodowe fundusze inwestycyjne.
Jak podaje portal propertynews.pl, południowoafrykański fundusz Fortress REIT zakupił ostatnio m.in. park logistyczny w Bydgoszczy. Dla nabywcy jest to pierwsza bezpośrednia akwizycja w Polsce. Przedmiotem transakcji jest WaimeaLogistic Park Bydgoszcz (nazwa wywodzi się od dewelopera Waimea Holding, pierwotnie realizującego inwestycje), którego właścicielem było Griffin Property Finance, platforma finansowa zarządzana przez Griffin Real Estate, inwestora typu private equity specjalizującego się w sektorze nieruchomości. Waimea Logistic Park Bydgoszcz to 48 300 m kw. istniejącej powierzchni magazynowej z możliwością ekspansji do całkowitej powierzchni 91 000 m kw.

Kolejnym przykładem obrazującym zainteresowanie międzynarodowych funduszy inwestycyjnych Bydgoszczą jest finansowanie przez czeskiego Accolade inwestycji PanattoniPark Bydgoszcz I, zrealizowanej na przekształconych terenach byłych zakładów chemicznych. Eksperci zgodnie podkreślają, że niszowe dotąd lokalizacje są coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów. Bliskość dróg ekspresowych oraz autostrad, większa dostępność wykwalifikowanej kadry oraz niższe koszty pracy to atuty takich ośrodków jak Bydgoszcz.

Więcej informacji na stronie internetowej Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego - www.barr.pl