logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zmiany w komunikacji – uszkodzenie nasypu przy moście Pomorskim
Ze względu na uszkodzenie nasypu na dojeździe na most Pomorski wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu oraz funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Linie tramwajowe tymczasowo będą kursować przez nowy most Kazimierza Wielkiego.


We wtorek (14 listopada) w godzinach popołudniowych, prawdopodobnie w wyniku prac wodociągowych, doszło do awarii nasypu drogowego zachodniej jezdni przy wjeździe na most Pomorski, od strony ronda Fordońskiego. ZDMiKP, w uzgodnieniu z nadzorem budowlanym oraz MWIK, podejmuje działania związane z zabezpieczeniem uszkodzonego nasypu, wprowadzeniem czasowych zmian w organizacji ruchu oraz przygotowaniem docelowej naprawy nasypu. Priorytetem są zapewnienie bezpieczeństwa i szybka naprawa.
 
Jezdnia na dojeździe do mostu od strony ronda Fordońskiego jest zawężona do jednego pasa ruchu. Mogą z niej korzystać wyłącznie pojazdy o masie do 3,5 tony. Zamknięty pozostaje też chodnik po stronie zachodniej. W celu ograniczenia drgań zawieszono od dziś (16 listopada) też ruch tramwajowy.
 
Linia tramwajowa nr 7 kursuje na trasie czasowo zmienianej z Niepodległości do Zajezdni Tramwajowej przez nowy most. Tramwaje linii tramwajowa nr 8 od ronda Fordońskiego są również kierowane do Zajezdni Tramwajowej przez nowy most. Funkcjonuje linia zastępcza za T na trasie Kapuściska-L. Kaczyńskiego- Toruńska-Rondo Toruńskie. Więcej informacji znajduje się na stronie ZDMiKP.