logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zmiany na ul. Łęczyckiej. Autobusy wrócą na standardowe trasy
Kończy się przebudowa pierwszego etapu ul. Łęczyckiej na Bartodziejach. W środę (10 lipca) otwarty zostanie przebudowany odcinek od ul. M. Curie –Skłodowskiej do ul. Fordońskiej, a autobusy wrócą na standardowe trasy. Tego samego dnia rozpocznie się drugi etap prac na odcinku od ul. M. Curie-Skłodowskiej do ul. Bocznej.


Wykonawca ułożył  już nową nawierzchnię. Powstały  też zjazdy na posesje. ZDMiKP dodatkowo zlecił przebudowę chodnika po zachodniej stronie ulicy. We wtorek będą prowadzone jeszcze prace porządkowe na budowie i montaż oznakowania pionowego. W środę (10 lipca) ul. Łęczycka od ul. Fordońskiej zostanie udostępniona do ruchu, a autobusy linii nr 59, 64, 69, 89 i 33N wrócą na standardowe trasy.
Dzięki zakończeniu prac od strony ul. Fordońskiej, wykonawca przystąpi do prac na odcinku ul. Łęczyckiej od ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Bocznej. Od 10 lipca ten odcinek zostanie zamknięty dla ruchu. Po zakończeniu tych prac, wykonawca przystąpi do ostatniego etapu robót przy ul. Kamiennej (III etap). W jego ramach wydłużony zostanie też lewoskręt z ul. Kamiennej w Łęczycką.

Zakończenie wszystkich robót planowane jest  jesienią bieżącego roku. Wykonawcą robót jest firma Strabag. Koszt to ponad 7,5 mln zł. W tym roku miejskie środki trafiły również na przebudowę ul. Pod Skarpą oraz  budowę nowych dróg rowerowych.