logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zbudujemy rowerowe miasteczko i bieżnię na Osowej Górze
Zlecamy zagospodarowanie terenów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Puszczykowej na Osowej Górze. W sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 24 powstanie rowerowe miasteczko oraz nowa bieżnia. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Rowerowe miasteczko budowane będzie na zapleczu szkoły, przy hali sportowej. Ma umożliwiać przeprowadzenie egzaminu na kartę rowerową i pozwalać na bezpieczne poznawanie przepisów ruchu drogowego.  W ramach BBO podobne obiekty powstały już m.in. na Bartodziejach, w Nowym Fordonie i na osiedlu Tatrzańskim.

Tereny sportowe powstaną natomiast od strony ul. Czyżykowej, w sąsiedztwie boiska. W tej lokalizacji w pierwszej kolejności powstanie lekkoatletyczna bieżnia. Bieżnie w ramach BBO zbudowaliśmy już m.in. na Wzgórzu Wolności, Kapuściskach, czy Bartodziejach i Błoniu.

Obecnie trwa postępowanie, które wyłoni wykonawcę prac. Zajmą one, po podpisaniu umowy, około pół roku. Wcześniej zamówiliśmy opracowanie niezbędnej dokumentacji projektowej. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Projekt uwzględnia możliwość docelowego wybudowania w tej części terenu rzutni do pchnięcia kulą oraz skoczni do skoku w dal.

Boisko znajdujące się przy tej szkole zostało kompleksowo zmodernizowane i oświetlone w poprzednich latach. Te prace również zrealizowane zostały dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki listopadowego głosowania na ostatnią edycję  poznamy jeszcze w tym miesiącu.