logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zbudujemy kolejny pumptrack
Intensywnie przygotowujemy się do budowy toru rowerowego na Bartodziejach. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej tego typu inwestycje zrealizowaliśmy na Miedzyniu i w Starym Fordonie.


Nowe miejsce dedykowane będzie między innymi rowerzystom, miłośnikom jazdy na BMX-ach, skaterom, rolkarzom i osobom na hulajnogach. Powstanie na terenie sąsiadującym z Zespołem Szkół Handlowych u zbiegu ulic Gajowej i B. Głowackiego. W pierwszej kolejności zleciliśmy opracowanie dokumentacji projektowej. Wykonawca odpowiedzialny będzie m.in. za zaprojektowanie:

  • toru rowerowego typu „pumptrack,
  • nowych ścieżek pieszych oraz pieszo–rowerowych, które umożliwią dojście użytkownikom oraz rowerzystom do planowanego toru rowerowego od strony ul. B. Głowackiego oraz od strony ul. Gajowej,
  • utwardzonego miejsca (strefy) wypoczynku i przygotowania do jazdy, które powinno być wyposażone w elementy małej architektury, tj. np. ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz tablicę regulaminową,
  • doświetlenie terenu.

Wkrótce podpisana zostanie umowa z projektantem. Prace nad dokumentacją zajmą około 5 miesięcy. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosownia na Bydgoski Budżet Obywatelski. Z końcem ubiegłego roku nowoczesny pumptrack powstał w Starym Fordonie. To jeden z elementów kompleksowej rewitalizacji terenów rekreacyjnych nad brzegiem Wisły. Pierwszy rowerowy pumptrack powstał przed 4 laty na Miedzyniu. To zadanie również realizowane dzięki BBO.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. 30 czerwca zakończyło się zgłaszanie projektów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). Zgłoszono ponad 900 zadań. To rekord w historii tego programu. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.